Prudential wchodzi na polski rynek

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

prudential.250xPrudential UK & Europe oficjalnie potwierdził swoje plany wejścia na rynek ubezpieczeń na życie w Polsce. Otrzymał już wymagane zgody Komisji Nadzoru Finansowego oraz brytyjskiej Financial Services Authority na otwarcie sieci sprzedaży w całym kraju. Firma Prudential Polska ma rozpocząć działania sprzedażowe w 2013 roku.

Nasze zaangażowanie na polskim rynku będzie mieć charakter długofalowy” – mówi Abhishek Bhatia, Chief Executice Officer Prudential w Polsce.

Prudential  będzie oferować ubezpieczenia na życie dla klientów indywidualnych. Będą to produkty ochronne i oszczędnościowe, odpowiadające na potrzeby klientów (np. dodatkowy dochód do emerytury). Sprzedaż będzie realizowana przez ogólnopolską sieć agencyjną skupioną wokół oddziałów w 5 dużych miastach Polski – w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i Katowicach.

Pierwszy rok działalności będzie skoncentrowany na stworzeniu stabilnych fundamentów dla naszego biznesu. Wierzymy, że jeśli na tym etapie w pełni zrealizujemy nasze plany w obszarze atrakcyjności oferty produktowej oraz jakości obsługi, to sukces finansowy będzie podążał wraz za nimi. Jesteśmy spokojni o sukces rynkowy w kolejnych latach” – dodaje Abhishek Bhatia.

Źródło: PIU