Prostsza droga do klasyka

Prostsza droga do klasyka
Fot. stock.adobe.com/piter2121
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Marzysz o zabytkowym aucie, a nie stać cię na to? A może chcesz zająć się jego renowacją, ale zgromadzone oszczędności na to nie pozwalają? Nie martw się - Volkswagen Bank, działający w Polsce jako oddział, oferuje kredyt gotówkowy na zakup bądź renowację klasyka.

To kolejna inicjatywa Volkswagen Bank, wychodząca naprzeciw pragnieniom miłośników czterech kółek. Wcześniej Bank wprowadził ofertę kredytu gotówko­wego Autogotówka na zakup używanego auta w sieci dealerskiej.

Teraz, jako jedyny w Polsce, przychodzi z pomocą fanom kla­sycznej motoryzacji. Finansowanie, jakie pro­ponuje, można przeznaczyć nie tylko na zakup youngtimera czy oldtimera, ale także na jego remont lub renowację. Co ważne – jest to kredyt gotówkowy, czyli prosty i wygodny produkt finansowy.

Wystarczy mieć połowę

Oferta Volkswagen Bank nie dość, że jest bardzo konkurencyjna, to jeszcze skorzystanie z niej jest nadspodziewanie łatwe. Nic dziwnego zatem, że cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem wśród fanów klasycznej motoryzacji.

Klienci nie muszą martwić się brakiem środków czy też naru­szeniem oszczędności przeznaczonych na czarną godzinę. Otrzymają bowiem nawet do 100 tys. zł wsparcia. To dużo, zwłaszcza że kredytem gotówkowym mogą sfinansować część czekających ich wydatków – tę braku­jącą do przeprowadzenia wymarzonej trans­akcji kupna bądź renowacji czy doposażenia swego zabytkowego auta.

Sytuacja doprawdy komfortowa – dzięki aktualnej ofercie można nabyć klasyka kosztującego nawet 200 tys. zł, i to za… połowę jego wartości. Wystarczy bowiem mieć 100 tys., drugie 100 tys. dostaje się od Vol­kswagen Bank. A raty zbytnio nie obciążają domowego budżetu.

Warto przy tym wspo­mnieć, że pierwotnie bank oferował klientom kredyt do 50 tys. zł. Jego kadra zarządzają­ca, jak i szeregowi pracownicy, doskonale znają jednak realia rynku aut zabytkowych i wiedzą, że niejednokrotnie ich ceny oscy­lują w granicach 200 tys. zł, a nawet ją przekraczają. Zmodyfikowali zatem ofertę i dopasowali ją do oczekiwań miłośników mo­toryzacyjnych klasyków z górnej półki.

Więcej informacji można uzyskać, pisząc na adres: kredyty@vwfs.com lub odwiedzając stronę www.vwbank.pl/gotowka

Wspieranie fanów klasyków

Bank nie poprzestał jedynie na oferowaniu kredytów na zakup czy renowację youngti­merów lub oldtimerów. Jak podkreśla Daria Pawęda, dyrektor Departamentu Rozwoju Biznesu i Obsługi Klienta, Volkswagen Bank GmbH Oddział w Polsce: „miłość do klasycz­nej motoryzacji ma w genach, ale także i w sercu”. Bank wspiera zatem inicjatywy związane z youngtimerami czy oldtime­rami.

Przykładem może być prowadzony w mediach społecznościowych fanpage o klasycznej motoryzacji. Z Car Square by VW Bank (https://www.facebook.com/ carsquarebyvwbank/) – bo tak się on nazywa – korzystają tysiące użytkowników, przy czym ich liczba stale rośnie.

Pasjonaci klasyków znajdą tam wiele, często unikalnych, ciekawostek dotyczących youngtimerów i oldtimerów, a dzięki zakładce „Społeczność” mogą dzielić się z innymi fanami swoją wiedzą i doświadczeniami z użytkowania zabytkowych aut.

– W naturalny sposób wspieramy rynek klasycznej motoryzacji, czerpiąc nie tylko z naszej do niej pasji, ale też z wielolet­niego dziedzictwa naszego koncernu – zaznacza Ronald Kulikowski, dyrektor oddziału, Volkswagen Bank GmbH Oddział w Polsce.

Dowodem na prawdziwość tych słów jest choćby nawiązanie współpracy z NEO Garage (https://www.neogarage.pl/) – miejscem, gdzie krzyżują się drogi wszyst­kich miłośników motoryzacji. Jego twórcy wspierają fanów wyjątkowych pojazdów, zapewniają im odpowiednie warunki tech­niczne do przechowywania i serwisowania aut – warsztat mechaniczny, warsztat i sta­nowiska samoobsługowe, myjnię samoobsługową, miejsca parkingowe oraz usługi typu self storage.

Co więcej, stworzyli miłośnikom klasyków klimatyczne miejsca do spotkań, na­wiązywania nowych znajomości i dzielenia się doświadczeniami z użytkowania oldtimerów.

Przedstawiciele Volkswagen Bank chętnie uczestniczą w spotkaniach fanów klasycznej motoryzacji. Już w 2019 r. obecni byli na even­cie organizowanym przez Youngtimer Warsaw i NEO Garage. W trakcie tego wydarzenia po raz pierwszy wystartowała giełda rzadkich części, pracownicy Volkswagen Bank dowiedzieli się o tym jeszcze przed spotkaniem, przygotowali zatem stosowną ofertę finansową, dzięki której zainteresowani mogli je kupić.

Kolejny raz z miłośnikami klasyków przed­stawiciele Volkswagen Bank spotkali się we wrześniu 2020 roku, na targach aut zabytkowych Auto Nostalgia w Warszawie. Wtedy to przedstawili im nową, nieco­dzienną na naszym rynku, ofertę finanso­wania zabytkowych pojazdów. Większość fanów chwaliła tę propozycję, zwłaszcza za minimum formalności oraz niewiązanie finansowania z konkretnym samochodem. Zainteresowani podkreślali, że umożliwia im ona – jako klientom – swobodę wyboru i uławia sfinansowanie aktywności wynika­jących z ich pasji.

To dziedzictwo naszego koncernu

 Ronald Kulikowski, dyrektor Oddziału, Volkswagen Bank GmbH Oddział w Polsce

Ronald Kulikowski, dyrektor Oddziału, Volkswagen Bank GmbH Oddział w Polsce:

Każdy obserwator trendów współczesnego rynku motoryzacyjnego bez trudu zauważy, że w Polsce z roku na rok rośnie zainteresowanie klasyczną motoryzacją. Jako Volkswagen Bank w naturalny sposób wspieramy ten rynek, czerpiąc nie tylko z naszej pasji do klasycznej motoryzacji, ale też z wieloletnie­go dziedzictwa naszego koncernu.

Według różnego rodzaju raportów, ceny najpopular­niejszych w Polsce samochodów używanych oscylują w granicach 30 tys. zł – dotyczy to także klasyków. Zdarzają się jednak modele, na które trzeba wyłożyć i 200 tys. zł, dopaso­waliśmy zatem naszą ofertę do rzeczywistych potrzeb finansowych miłośników klasycznych samochodów.

Naszym kredytem gotówko­wym można sfinansować całość wydatków lub tylko ich część – wtedy, gdy klient zgroma­dził połowę kwoty na wymarzonego klasyka. Można go przeznaczyć tak na zakup pojazdu, jak i prace nad jego renowacją. Wybór należy wyłącznie do klienta.

Miłość do klasyków mamy w genach

Daria Pawęda dyrektor Departamentu rozwoju biznesu i obsługi klienta, Volkswagen Bank GmbH Oddział w Polsce

Daria Pawęda dyrektor Departamentu rozwoju biznesu i obsługi klienta, Volkswagen Bank GmbH Oddział w Polsce:

Możemy śmiało powiedzieć, że miłość do klasycznej motoryzacji mamy w genach, ale także i w sercu. Warto tu wspomnieć choćby kultowego Volkswagena Typ 1, czyli popularnego Garbusa (a wyproduko­wano łącznie 21 529 464 egzemplarzy tego modelu), którego twórcy Ferdinandowi Porsche dziennikarskie jury przyznało w roku 1999 tytuł „Samochodowego inżyniera XX wieku”.

Warto przypomnieć, że był on twórcą prototypowych pojazdów elektrycznych – pierwszy z nich, wyposażony w dwa silniki w piastach przednich kół, został zaprezen­towany na Wystawie Światowej w Paryżu już w 1900 r., drugim autem był pojazd czterosil­nikowy Lohner-Porsche – pierwszy na świe­cie samochód z napędem na cztery koła. Ferdinand Porsche skonstruował ponad 300 różnych pojazdów mechanicznych i uzyskał ok. 1000 patentów w branży motoryzacyjnej.

Stąd m.in. pomysł na wspieranie naszymi produktami finansowymi rynku klasycznej motoryzacji. Dzięki nim pasjonaci klasycznej motoryzacji, zgodnie z naszym hasłem mar­ketingowym, nie muszą już „chować marzeń do bagażnika”. Pomagamy w ich realizacji.

Wspólnie wspieramy miłośników klasyków

Łukasz Łuczak, kierownik projektu NEO Garage

Łukasz Łuczak, kierownik projektu NEO Garage:

Naszą współpracę z Volkswagen Bank nawiązaliśmy w czasie organizacji eventu „Youngtimer Giełda”. Uczestnicy tego wydarzenia mieli możliwość nie tylko zakupu zabytkowych części niezbęd­nych do odbudowy pojazdu, ale również wymiany swoich opinii i doświadczeń z innymi pasjonatami motoryzacji.

Jedną z większych atrakcji był zorganizowany przez Volkswagen Bank konkurs wiedzy z nagrodami – sprawdzający znajomość historii światowej motoryzacji. Przychylne komentarze uczestników giełdy utwierdziły nas w przekonaniu, że nasze aktywności rzeczywiście wspierają społeczność mi­łośników zabytkowych pojazdów.

Celem projektu NEO Garage jest ułatwienie czer­pania czystej przyjemności z pasji moto­ryzacyjnej poprzez zapewnienie możliwie szerokiego wachlarza usług zlokalizowa­nych w jednym miejscu w Warszawie. Dzięki naszym partnerom z Volkswagen Banku, którzy przygotowali atrakcyjną ofertę finansowania, możemy dotrzeć do jeszcze szerszej grupy entuzjastów mo­toryzacji, zapewniając im zróżnicowany wachlarz usług i przełamując stereotyp, że pasja związana z zabytkowymi pojazdami wymaga dużych środków pieniężnych.

Więcej informacji klienci mogą uzyskać, pisząc na adres:

kredyty@vwfs.com

bądź odwiedzając stronę www: www.vwbank.pl/gotowka.

Pasjonaci, którzy chcieliby wymienić się fachową wiedzą na temat klasycz­nej motoryzacji bądź pochwalić się osiągnięciami w renowacji swojego klasyka, mogą odwiedzić fanpage Car Square by VW Bank na Facebooku (https://www.facebook.com/ carsquarebyvwbank/).

Źródło: aleBank.pl