Programować może każdy – rusza największa akcja edukacyjna w historii

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nowe.technologie.01.400x237Już w poniedziałek, 8 grudnia rozpoczyna się Tydzień Edukacji Informatycznej, podczas którego w trakcie "Godziny Kodowania" (Hour of Code) firma Microsoft wraz z Code.org będzie uczyć programowania dzieci i młodzież z całego świata. Poprzednia edycja tego wydarzenia zgromadziła 46 mln osób na całym świecie - w tym roku organizatorzy akcji chcą zainspirować do poznania tajników kodowania 100 milionów uczniów.

Godzina Kodowania to globalna akcja, w której udział biorą uczniowie z ponad 180 krajów. Między 8 a 12 grudnia Microsoft będzie uczył dzieci i młodzież programowania według scenariuszy przygotowanych dla każdej grupy wiekowej. Inicjatywa jest wspierana przez takie osoby jak: Bill Gates, Mark Zuckerberg czy Chris Bosh.

Wiedza o technologii informatycznej daje najlepsze możliwości rozwoju na świecie” – podkreślił Satya Nadella, dyrektor zarządzający firmy Microsoft.

Już dziś ponad 80% inwestorów Venture Capital uważa, że rozwój aplikacji mobilnych jest szczególnie ważny, zaś 74% start-upów docenia umiejętności związane z rozwiązaniami chmurowymi. Microsoft chce udowodnić, że programowanie może być dziecinnie proste, a przygodę z kodowaniem można rozpocząć mając nawet sześć 6 lat.*

Pod koniec listopada br. Microsoft zorganizował bezpłatne szkolenia online z programowania dla pols kich nauczycieli i wolontariuszy, którzy od 8 do 12 grudnia przeprowadzą warsztaty dla uczniów w całej Polsce.

Więcej szczegółów o akcji jest dostępnych pod adresem www.hourofcode.com/pl. Zachęcamy również do zapoznania się z załączoną infografiką oraz krótkim wideo, poświęconemu Godzinie Kodowania.
141208.hour.of.code.infografika.1464

Źródło: Microsoft

* Według badania przeprowadzonego na zlecenie Top of Digital Europe wśród 200 czołowych firm z branży ICT, start-upów, inwestorów Venture Capital oraz uniwersytetów w Szwecji, Finlandii, Norwegii, Danii oraz Estonii.