Program Polska Bezgotówkowa laureatem 30 Konkursu Teraz Polska

Program Polska Bezgotówkowa laureatem 30 Konkursu Teraz Polska
Finał 30. Konkursu Teraz Polska 2020. Źródło: Twitter
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Fundacja Polska Bezgotówkowa została wyróżniona Godłem Teraz Polska w kategorii usługi za Program Polska Bezgotówkowa. Program jest unikatową w skali świata inicjatywą uczestników rynku - banków, organizacji płatniczych i agentów rozliczeniowych - i skupia się na rozbudowie infrastruktury niezbędnej do przyjmowania płatności bezgotówkowych.

#MieczysławGroszek: To dzięki otwarciu się przedsiębiorców na nowe rozwiązania Polska jest gotowa na coraz szersze stosowanie nowoczesnych zastosowań cyfryzacji, których jednym z nośników są #PłatnościBezgotówkowe #Digitalizacja @bezgotowkowa @Teraz_Polska

W ramach Programu Polska Bezgotówkowa małe, średnie i mikropodmioty oraz instytucje publiczne mogą za darmo otrzymać terminal płatniczy do przyjmowania płatności bezgotówkowych.

Godło Promocyjne Teraz Polska wręczane jest produktom, usługom i innowacjom, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym oraz użytkowym pozytywnie wyróżniają się na rynku oraz stanowią dla innych wzór do naśladowania. 

Sukces Fundacji Polska Bezgotówkowa i przedsiębiorców

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego, która jest organizatorem konkursu Teraz Polska wspiera tym samym nie tylko polskich przedsiębiorców, ale również konsumentów. 

Godło Teraz Polska to dla Fundacji Polska Bezgotówkowa szczególne wyróżnienie. Jest to ogromny sukces twórców Fundacji i Programu oraz wszystkich jego uczestników. Jest to również nagroda dla wszystkich przedsiębiorców biorących udział w  Programie Polska Bezgotówkowa.

To dzięki ich otwarciu się na nowe rozwiązania technologiczne możemy mówić o tym, że Polska jest gotowa na coraz szersze stosowanie nowoczesnych zastosowań cyfryzacji w gospodarce, których jednym z nośników są płatności bezgotówkowe.

Jesteśmy przykładem dla innych krajów europejskich. To dla nas wielki zaszczyt – powiedział dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Czytaj także: Jak uratować firmę, 100 porad od Polski Bezgotówkowej

Tegoroczny finał Konkursu został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta RP.  

Uroczystości 30. jubileuszowej edycji Konkursu oraz wręczenie nagród odbyły się 9 czerwca 2020 r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. 

Program Polska Bezgotówkowa 

Do Programu Polska Bezgotówkowa mogą zgłaszać się małe, średnie i mikropodmioty, które chcą rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych, a w okresie ostatnich 12 miesięcy w swoim punkcie handlowo-usługowym nie akceptowały płatności bezgotówkowych.

Uczestnicy Programu otrzymają wsparcie ze strony Fundacji polegające na pokryciu kosztów związanych z otrzymaniem terminala do akceptacji kart oraz kosztów obsługi płatności bezgotówkowych przez 12 miesięcy.

Czytaj także: Polska Bezgotówkowa rusza z kolejną ogólnopolską kampanią skierowaną do przedsiębiorców

Od 1 września 2018 roku Program Polska Bezgotówkowa został rozszerzony o urzędy i inne instytucje sektora publicznego oraz o inne podmioty przyjmujące płatności, a niebędące przedsiębiorcami.

Tym samym obejmuje on swoim działaniem także takie instytucje, jak urzędy gminne, sądy, uczelnie wyższe, instytucje kultury, sztuki i sportu, parki narodowe oraz szpitale i przychodnie, przedsiębiorstwa komunalne, a także fundacje czy stowarzyszenia. 

Szczegóły na stronie: www.polskabezgotowkowa.pl 

O Fundacji Polska Bezgotówkowa

Fundacja została powołana w lipcu 2017 r. w związku z porozumieniem zawartym przez Związek Banków Polskich, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Visa oraz Mastercard w celu podejmowania działań w zakresie rozbudowy sieci akceptacji instrumentów płatniczych, upowszechniania i promocji obrotu bezgotówkowego, a także promocji innowacji technologicznych wspierających obrót bezgotówkowy w Polsce. 

Czytaj także: Akcję wsparcia firm #DziałamyNieZnikamy rozpoczęła Fundacja Polska Bezgotówkowa

Źródło: Fundacja Polska Bezgotówkowa / FPB