Program Polska Bezgotówkowa laureatem 30 Konkursu Teraz Polska
W ramach Programu Polska Bezgotówkowa małe, średnie i mikropodmioty oraz instytucje publiczne mogą za darmo otrzymać terminal płatniczy do przyjmowania płatności bezgotówkowych.
Godło Promocyjne Teraz Polska wręczane jest produktom, usługom i innowacjom, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym oraz użytkowym pozytywnie wyróżniają się na rynku oraz stanowią dla innych wzór do naśladowania.
Sukces Fundacji Polska Bezgotówkowa i przedsiębiorców
Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego, która jest organizatorem konkursu Teraz Polska wspiera tym samym nie tylko polskich przedsiębiorców, ale również konsumentów.
‒ Godło Teraz Polska to dla Fundacji Polska Bezgotówkowa szczególne wyróżnienie. Jest to ogromny sukces twórców Fundacji i Programu oraz wszystkich jego uczestników. Jest to również nagroda dla wszystkich przedsiębiorców biorących udział w Programie Polska Bezgotówkowa.
To dzięki ich otwarciu się na nowe rozwiązania technologiczne możemy mówić o tym, że Polska jest gotowa na coraz szersze stosowanie nowoczesnych zastosowań cyfryzacji w gospodarce, których jednym z nośników są płatności bezgotówkowe.
Jesteśmy przykładem dla innych krajów europejskich. To dla nas wielki zaszczyt – powiedział dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.
Czytaj także: Jak uratować firmę, 100 porad od Polski Bezgotówkowej
Tegoroczny finał Konkursu został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta RP.
Uroczystości 30. jubileuszowej edycji Konkursu oraz wręczenie nagród odbyły się 9 czerwca 2020 r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.
Program Polska Bezgotówkowa
Do Programu Polska Bezgotówkowa mogą zgłaszać się małe, średnie i mikropodmioty, które chcą rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych, a w okresie ostatnich 12 miesięcy w swoim punkcie handlowo-usługowym nie akceptowały płatności bezgotówkowych.
Uczestnicy Programu otrzymają wsparcie ze strony Fundacji polegające na pokryciu kosztów związanych z otrzymaniem terminala do akceptacji kart oraz kosztów obsługi płatności bezgotówkowych przez 12 miesięcy.
Czytaj także: Polska Bezgotówkowa rusza z kolejną ogólnopolską kampanią skierowaną do przedsiębiorców
Od 1 września 2018 roku Program Polska Bezgotówkowa został rozszerzony o urzędy i inne instytucje sektora publicznego oraz o inne podmioty przyjmujące płatności, a niebędące przedsiębiorcami.
Tym samym obejmuje on swoim działaniem także takie instytucje, jak urzędy gminne, sądy, uczelnie wyższe, instytucje kultury, sztuki i sportu, parki narodowe oraz szpitale i przychodnie, przedsiębiorstwa komunalne, a także fundacje czy stowarzyszenia.
Szczegóły na stronie: www.polskabezgotowkowa.pl
O Fundacji Polska Bezgotówkowa
Fundacja została powołana w lipcu 2017 r. w związku z porozumieniem zawartym przez Związek Banków Polskich, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Visa oraz Mastercard w celu podejmowania działań w zakresie rozbudowy sieci akceptacji instrumentów płatniczych, upowszechniania i promocji obrotu bezgotówkowego, a także promocji innowacji technologicznych wspierających obrót bezgotówkowy w Polsce.
Czytaj także: Akcję wsparcia firm #DziałamyNieZnikamy rozpoczęła Fundacja Polska Bezgotówkowa