Program Mieszkanie Plus w Łowiczu i Zamościu: przetargi już się rozpoczęły

Program Mieszkanie Plus w Łowiczu i Zamościu: przetargi już się rozpoczęły
Fot. stock.adobe.com/ALDECAstudio
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Spółka PFR Nieruchomości uruchomiła przetargi w trybie otwartym na wybór generalnych wykonawców inwestycji w ramach programu Mieszkanie Plus w Łowiczu i Zamościu.

#MirosławBarszcz: zakładamy, że do końca roku osiągniemy liczbę 50 tys. mieszkań w projektowaniu, które sukcesywnie w kolejnych latach będziemy realizować #PFRNieruchomości #MieszkaniePlus @Grupa_PFR

Budowy w obu lokalizacjach mają ruszyć jeszcze w tym roku. Oferty w przetargach można składać do 17 września 2019 roku.

W Łowiczu spółka PFR Nieruchomości planuje budowę trzech bloków mieszkalnych przy ul. Krudowskiego. Czterokondygnacyjne bloki pomieszczą 96 mieszkań o średnim metrażu 52 mkw. Przyszli najemcy będą mieli do dyspozycji także 97 miejsc parkingowych.

Zamość i Łowicz to kolejne po Dębicy miasta, w których  jeszcze w tym roku wbijemy pierwszą łopatę pod budowę Mieszkań Plus. Średniej wielkości samorządy, w których pojawia się niewiele inwestycji deweloperskich, także borykają się z brakiem mieszkań głównie dla rodzin i młodych ludzi. My zamierzamy wypełnić tę lukę – podkreśla prezes PFR Nieruchomości S.A. Mirosław Barszcz

Tysiąc mieszkań do końca roku w fazie realizacji

W Zamościu na niespełna hektarowej działce powstanie osiedle z sześcioma, trzypiętrowymi blokami, które pomieści  mieszkania od jedno- do czteropokojowych. Grunt wskazany przez miasto znajduje się przy ul. Parkowej. Ma zapewnioną niezbędną infrastrukturę społeczną – w promieniu kilometra od planowanej inwestycji są szkoły oraz przedszkole, a także liczne sklepy spożywcze.

Zakładamy, że jeszcze w 2019 uruchomimy realizację tysiąca nowych mieszkań głównie w średniej wielkości miastach. Na plac budowy w największych polskich metropoliach wejdziemy w przyszłym roku. Będą to duże osiedla w Warszawie, Wrocławiu czy kolejna inwestycja w Katowicach. Zakładamy, że do końca roku osiągniemy liczbę 50 tysięcy mieszkań w projektowaniu, które sukcesywnie w kolejnych latach będziemy realizować – dodaje Mirosław Barszcz.

18 tys. mieszkań w fazie projektowania

Poza ogłoszonymi przetargami na budowę Mieszkań Plus w Łowiczu i Zamościu, trwa postępowanie na wybór generalnego wykonawcy osiedla w Świdniku. Wszystkie przetargi prowadzone są w trybie otwartym, a informacje na ich temat można znaleźć na stronie internetowej https://nieruchomosci.pfr.pl/przetargi/

W ramach programu Mieszkanie Plus trwa projektowanie blisko 18 tysięcy mieszkań, kolejne 18 tysięcy oczekuje na decyzje inwestycyjne. W toku analiz due diligence znajduje się ponad 20 tysięcy mieszkań w całej Polsce.

Jednym z elementów programu Mieszkanie Plus jest także program dopłat Mieszkanie na Start. W Białej Podlaskiej już blisko 140 najemców korzysta z dopłat, dzięki którym ich czynsz zmniejszył się od 100 nawet do 300 zł. Z kolei w Wałbrzychu wsparcie sięga blisko 420 złotych miesięcznie.

Źródło: PFR Nieruchomości