Proama w czołówce rankingu UFG

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

proama.01.250x131Proama zajęła drugie miejsce w rankingu, opracowanym przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Kryterium przyznania miejsc w zestawieniu jest jakość danych oraz procesów związanych z zasilaniem bazy danych Ośrodka Informacji UFG. 

Sukces Proamy jest tym większy, że rozpoczęliśmy działalność w minionym roku, a tym samym współpracę z UFG i od razu znaleźliśmy się w ścisłej czołówce, na drugiej pozycji”  – mówi Ewelina Cichocka, kierownik ds. ustalania rezerw i analiz aktuarialnych.  „Od samego początku staramy się dostarczać, jak najlepsze dane do UFG, gdyż mamy świadomość, jak duże znaczenie ma baza danych Ośrodka Informacji UFG dla całego sektora ubezpieczeniowego i dla naszego biznesu. Z doświadczeń innych krajów wynika, że wdrażanie takich baz danych normalizuje rynek i poprawia jego dochodowość„. Baza UFG obejmuje dane o wszystkich ubezpieczonych, polisach, sprawcach wypadków i wypłaconych odszkodowaniach i jest ważnym elementem szacowania ryzyka poszczególnych kierowców.

W miarę rozwoju bazy będzie możliwa jeszcze skuteczniejsza walka z wyłudzeniami i zmniejszenie częstości szkód” –  dodaje  Mariusz Kozłowski, dyrektor produktu, aktuariatu i likwidacji szkód. „Jest ona również jednym z elementów, który pozwala nam szacować ryzyko każdego klienta i oferować dobrym, bezpiecznym kierowcom lepszą cenę i nawet 70 proc. zniżkę bonus-malus”.

Źródło: PIU