Prezes z odznaką Związku Kombatantów

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

150908.odznaczenie.02.400x2 września na oławskim Rynku odbyły się uroczyste obchody Dnia Kombatanta oraz 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Organizatorem uroczystości był płk Eugeniusz Praczuk, wiceprezes Ogólnopolskiego Klubu Kombatantów 1 Drezdeńskiego Korpusu Pancernego WP.

W czasie uroczystości zasłużeni otrzymali odznaczenia i wyróżnienia. Wśród odznaczonych znalazł się również Prezes Zarządu Banku Bartosz Sobiesiak, który otrzymał Odznakę za zasługi dla Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych.

150908.odznaczenie.01.400xfoto www.gazeta.olawa.pl

Prezes B.Sobiesiak podziękował za otrzymane wyróżnienie, a także wyraził podziw i złożył gratulacje dla działalności Związku Kombatantów na terenie powiatu oławskiego.

Na zakończenie odbył się Apel Poległych, Salwa Honorowa oraz odegrana została Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego. W międzyczasie obok Ratusza można było obejrzeć sprzęt wojskowy, który wykorzystywany jest obecnie przez żołnierzy. Defiladą wojsk i sprzętu zakończyły się dzisiejsze obchody.

Bank Spółdzielczy w Oławie od lat wspiera Związek Kombatantów i współuczestniczy w organizowanych przez Związek uroczystościach.

aleBank