Prezes SGB Banku o cyberbezpieczeństwie podczas Forum Bankowego 2022

Prezes SGB Banku o cyberbezpieczeństwie podczas Forum Bankowego 2022
Mirosław Skiba, Fot. SGB-Bank SA
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Wyzwania cyberbezpieczeństwa stanowią istotne wyzwanie także dla lokalnego sektora finansowego, który musi nadążać za oczekiwaniami klientów, mówił Mirosław Skiba, prezes Zarządu SGB Banku podczas Forum Bankowego 2022.

Mirosław Skiba podkreślił, że spółdzielcy nie mogą w tym kontekście pozwolić sobie na bycie najsłabszym ogniwem rynku.

Wyzwanie jest tu nieco inne niż w bankowości komercyjnej, dysponującej centralnym systemem, bowiem w bankach lokalnych infrastruktura ma charakter rozproszony. Wsparciem w tym kontekście są działania podejmowane przez Zrzeszenie, pozwalające na scentralizowanie przynajmniej części funkcjonalności.

Czytaj także: Forum Bankowe 2022: Jak sfinansować transformację energetyczną?

– Z perspektywy SGB zrobiliśmy wiele, by zabezpieczanie coraz większej liczby transakcji online w żaden sposób nie odbiegało od reszty rynku, by nie stanowić celu ataków – dodał prezes SGB-Banku, dodając, iż dla swych członków Bank Zrzeszający zapewnia nie tylko rozwiązania IT, ale również wsparcie w obszarze organizacyjnym, operacyjnym i produktowym.

– Jesteśmy w stanie dostarczyć rozwiązania w żadnym stopniu nie ustępujące dużym organizacjom, nawet dla małych banków – zapewnił Mirosław Skiba.

Czytaj także: Po raz 10. podczas Forum Bankowego zostały przyznane Nagrody im. Prof. Remigiusza Kaszubskiego

Dwa lata pandemii koronawirusa i towarzyszących jej obostrzeń stały się ważnym impulsem dla przyspieszenia digitalizacji całej gospodarki, i branża finansowa nie była tu wyjątkiem.

Skutki przemian technologicznych w polskiej bankowości oraz perspektywy dalszego rozwoju tego sektora w kierunku Gospodarki 4.0 były tematem debaty eksperckiej, rozpoczynającej drugie webinarium, zorganizowane w ramach tegorocznego Forum Bankowego 2022.

Omówienie całej debaty jest dostępne w artykule Forum Bankowe 2022: Forum Bankowe 2022, sektor bankowy i Gospodarka 4.0

Źródło: aleBank.pl