Prezes SGB Banku o cyberbezpieczeństwie podczas Forum Bankowego 2022
Mirosław Skiba podkreślił, że spółdzielcy nie mogą w tym kontekście pozwolić sobie na bycie najsłabszym ogniwem rynku.
Wyzwanie jest tu nieco inne niż w bankowości komercyjnej, dysponującej centralnym systemem, bowiem w bankach lokalnych infrastruktura ma charakter rozproszony. Wsparciem w tym kontekście są działania podejmowane przez Zrzeszenie, pozwalające na scentralizowanie przynajmniej części funkcjonalności.
Czytaj także: Forum Bankowe 2022: Jak sfinansować transformację energetyczną?
– Z perspektywy SGB zrobiliśmy wiele, by zabezpieczanie coraz większej liczby transakcji online w żaden sposób nie odbiegało od reszty rynku, by nie stanowić celu ataków – dodał prezes SGB-Banku, dodając, iż dla swych członków Bank Zrzeszający zapewnia nie tylko rozwiązania IT, ale również wsparcie w obszarze organizacyjnym, operacyjnym i produktowym.
– Jesteśmy w stanie dostarczyć rozwiązania w żadnym stopniu nie ustępujące dużym organizacjom, nawet dla małych banków – zapewnił Mirosław Skiba.
Czytaj także: Po raz 10. podczas Forum Bankowego zostały przyznane Nagrody im. Prof. Remigiusza Kaszubskiego
Dwa lata pandemii koronawirusa i towarzyszących jej obostrzeń stały się ważnym impulsem dla przyspieszenia digitalizacji całej gospodarki, i branża finansowa nie była tu wyjątkiem.
Skutki przemian technologicznych w polskiej bankowości oraz perspektywy dalszego rozwoju tego sektora w kierunku Gospodarki 4.0 były tematem debaty eksperckiej, rozpoczynającej drugie webinarium, zorganizowane w ramach tegorocznego Forum Bankowego 2022.
Omówienie całej debaty jest dostępne w artykule Forum Bankowe 2022: Forum Bankowe 2022, sektor bankowy i Gospodarka 4.0