Prezentacja: Narzędzia bankowości elektronicznej – funkcjonalne i bezpieczne

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nbs.2012.09.foto.048.250xWprowadzanie na rynek nowych produktów jest warunkiem koniecznym osiągnięcia sukcesu przez instytucje finansowe. Banki oraz inne instytucje świadczące usługi finansowe chcąc być konkurencyjnymi stale muszą rozszerzać zakres oraz podnosić jakość oferowanych usług.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku firma SoftNet systematycznie zwiększa wachlarz oferowanych usług oraz dzieli się doświadczeniem z zakresu rozwiązań informatycznych dla sektora bankowego.

Spółka już ponad 20 lat współpracuje z bankami spółdzielczymi. Produkty firmy przedstawiane były na łamach miesięcznika „Nowoczesny Bank Spółdzielczy” oraz w publikacji wydanej po I Forum Technologii Banków Spółdzielczych.

W ofercie SoftNet odnaleźć można nowoczesne systemy bankowości internetowej.

Pierwszy z nich to system eBankNet, który przeznaczony jest głównie dla klienta indywidualnego, ale może z niego korzystać także klient biznesowy, jak i instytucjonalny. Bezpieczeństwo systemu zapewnia komunikacja z wykorzystaniem protokołów SSL 3.0. eBankNet posiada rozbudowaną funkcjonalność:

 1. Logowanie do systemu z wykorzystaniem loginu i hasła. Składnia, długość, okres ważności oraz historia użytych haseł są w pełni konfigurowalne według procedur, jakie przyjmie bank.
 2. Do autoryzacji operacji w systemie eBankNet można wykorzystać jeden z 3 mechanizmów: hasła jednorazowe z listy haseł, hasła SMS oraz kod z tokena (dla zwiększenia bezpieczeństwa kod z tokena może być poprzedzony pinem statycznym).
 3. Klient może składać przelewy krajowe (dowolny, do urzędu skarbowego, do ZUS), tworzyć definicje przelewów, zlecenia stałe, zakładać i zrywać lokaty.
 4. System jest w pełni przystosowany do obsługi przelewów zagranicznych wraz z wyborem daty waluty oraz możliwością tworzenia definicji zaufanych i nie zaufanych.
 5. Klient posiada także podgląd na karty wydane przez bank – debetowe i kredytowe (do kart kredytowych można dołączać wyciągi). Kolejną funkcją systemu związana z kartami jest podgląd blokad środków zrealizowanych za pomocą kart debetowych – wypłata gotówki w bankomatach, płatności kartą w terminalach płatniczych.
 6. W systemie prezentowane są także kredyty oraz lokaty niezależnie od sposobu ich wypłacenia i założenia.
 7. Funkcjonalność systemu eBankNet pozwala także wykonywać doładowania dowolnego telefonu komó...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

 • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
 • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
 • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
 • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

 • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
 • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

 • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI