Prezentacja: Najistotniejsze zmiany w przepisach pod lupą

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bank.2014.03.foto.180.a.400xFirma KPMG już po raz czwarty zorganizowała Kongres Podatków i Rachunkowości. W wydarzeniu, największym tego typu w Polsce, uczestniczyli przede wszystkim dyrektorzy finansowi i główni księgowi największych polskich i zagranicznych spółek.

Ponad 600 uczestników wysłuchało wystąpień ekspertów KPMG na temat zmian z zakresu podatków i rachunkowości nadchodzących w 2014 r. Tradycyjnie już program spotkania został podzielony na dwa bloki tematyczne: podatkowy i rachunkowy. Agendę kongresu opracowali partnerzy i dyrektorzy KPMG z wieloletnią praktyką zawodową, a na co dzień szefowie poszczególnych zespołów podatkowych i audytowych.

W swoich wystąpieniach prelegenci wzięli pod lupę najważniejsze zmiany w podatku VAT, CIT i PIT w 2014 r. Omówili także najnowsze zmiany w przepisach o cenach transferowych. Prelekcje w części rachunkowej dotyczyły praktycznych aspektów wdrażania nowych standardów dotyczących konsolidacji sprawozdań finansowych (MSSF 10) i wartości godziwej (MSSF 13). Wszystkie tematy były na bieżąco relacjonowane poprzez oficjalne konto KPMG w Polsce na Twitterze (http://www.twitter.com/KPMGPoland).

Wyłącznym organizatorem i patronem merytorycznym kongresu jest firma audytorsko-doradcza KPMG. IV jego edycję wspierało 23 patronów: ACCA, „Miesięcznik Finansowy BANK”, „Puls Biznesu”, Polska Agencja Prasowa, Radio TOK FM, Forbes, „Gazeta Finansowa”, „Harvard Business Review Polska”, „Nowy Przemysł”, „Polish Market”, „Przegląd Podatkowy”, „Rachunkowość”, „Warsaw Business Journal”, Wolters Kluwer Polska, Bankier.pl, eGospodarka.pl, gf24.pl, inwestycje.pl, ksiegowosc.org, PIT.pl, rachunkowosc.org, VAT.pl, wnp.pl.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI