Prezentacja: Jak zabezpieczyć bank w zmieniających się czasach

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nbs.2014.05.foto.108.250xIreneusz Wiśniewski, dyrektor zarządzający Enterprise & Public w firmie F5 Networks Polska, wyjaśnia, że wykrywanie i zapobieganie cyberzagrożeniom redukuje ryzyko operacyjne.

F5 Networks posiada duże doświadczenie w tworzeniu rozwiązań typu Application Delivery Controller. Jak może pomóc bankom w ochronie aplikacji?

– To prawda, F5 posiada ogromne doświadczenie w segmencie rynku Application Delivery Controller oraz SSL VPN, o czym świadczy pozycja lidera w Magic Quadrant Gartnera. Na podstawie zdobytych doświadczeń oraz licznych patentów F5 Networks proponuje połączenie wysokiego poziomu bezpieczeństwa oraz dostępności aplikacji w celu ochrony infrastruktury serwerów i centrów danych.

W ostatnich czasach drastycznie wzrosła liczba ataków typu DDoS w bankach. Jakie rozwiązania F5 Networks mogą pomóc w złagodzeniu skutków takich ataków?

– Niezbędna jest implementacja odpowiedniego poziomu zabezpieczeń w Data Center w celu zapewnienia ochrony i dostępności kluczowych zasobów. Jednym z elementów jest BIG-IP AFM (Application Firewall Manager) stanowiący trzon rozwiązania F5 Networks – Application Delivery Firewall, łączącego w sobie zaporę sieciową z zarządzaniem ruchem, bezpieczeństwem aplikacji, zarządzaniem dostępem użytkowników oraz zabezpieczeniem DNS. Jest to realizowane poprzez konsolidację funkcji bezpieczeństwa kilku modułów BIG-IP na jednej platformie, dzięki czemu następuje redukcja złożoności zarządzania przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności i skalowalności.

Co wyróżnia F5 Networks AFM od rozwiązań pozostałych producentów?

– Przede wszystkim, w ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI