Prezentacja: Bankowość na tabletach – szansa na zwiększoną sprzedaż…

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nbs.2013.05.foto.076.250xBadania rynkowe pokazują, że do końca tego roku, prawie połowa obecnych użytkowników Internetu w USA będzie korzystać z tabletów. W czerwcu 2012 firma Frank N. Magid Associates oszacowała, iż ponad 30 proc. tychże użytkowników (74 mln osób) korzysta z tabletów przez średnio 2 godzinny dziennie.

Trend ten spowodowało połączenie w jednym urządzeniu cech (a) bardzo popularnych smartfonów oraz (b) tradycyjnych PC-tów. Dlatego też, aby w pełni wykorzystać zalety tabletów należy traktować bankowość na tablety jako nowy i niezależny kanał.

Tablety, łącząc w sobie cechy (a) urządzeń o dużym ekranie z dostępem do Internetu (PC-ty), oraz (b) urządzeń mobilnych i włączonych 24/7, wyposażonych w łatwy w obsłudze ekran dotykowy (ang. Touch Navigation), stają się coraz bardziej preferowanym i akceptowanym urządzeniem w przestrzeni publicznej. Z tego też powodu udostępnianie na tabletach rozwiązań opartych, jak dotychczas, albo na przeglądarce (typowe dla PC) albo aplikacjach dedykowanych dla smartfonów nie jest, z punktu widzenia użytkownika końcowego, ani wygodne ani w pełni satysfakcjonujące, a także nie wykorzystuje wszystkich możliwość tabletu. Należy także dodać, że tablety są bardziej pochłaniające dla użytkownika, co wpływa na zwiększoną częstotliwość użycia oraz na liczbę obszarów zastosowań.

Raport ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI