Presto S.A. realizuje cele emisyjne

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

presto.250x9619 października 2012 r., o godz. 10.00 rozpoczęła się konferencja prasowa Presto S.A., która zadebiutowała na rynku NewConnect zaledwie pięć tygodni wcześniej. Udział w niej wzięli potencjalni i obecni akcjonariusze, a po stronie Emitenta: członkowie rady nadzorczej, przedstawiciele agencji PR oraz samej Spółki, m.in. Prezes Zarząd - Krzysztof Sowiński.

Na poniedziałkowej konferencji nie zabrakło prezentacji dotyczącej realizacji celów emisyjnych. W bieżącym kwartale Presto S.A. rozpoczęła intensywne działania skupione na pozyskaniu nowych partnerów handlowych oraz klientów. Opracowane zostały systemy i warunki współpracy z partnerami z zagranicy oraz wprowadzono dwie nowości produktowe, których to Emitent jest jedynym dystrybutorem na Polskę: luksusowe piece akumulacyjne Hypocaust oraz innowacyjne systemy uszczelniania przewodów kominowych.

W rozmowie z gośćmi telekonferencji, bo taką formę spotkania wybrano, Prezes Sowiński podtrzymał opublikowane na początku września prognozy wyników finansowych – 800 tys. zł zysku przy 12 mln zł przychodów. Zapowiedział także gotowość do wypłaty akcjonariuszom dywidendy oraz że w raporcie za III kwartał uwzględnione będą pierwsze faktury sprzedaży wprowadzanych na rynek nowych produktów. „Proces przygotowania do sprzedaży był długi, jednak skutkuje bardzo dużym zainteresowaniem piecami Hypocuast” – zapewniał.

Jeden z uczestników telespotkania wyraził zdziwienie ostatnimi zniżkami cen akcji PSTA, nawet pomimo publikacji w raporcie miesięcznym za wrzesień informacji o finalizowaniu umów z dostawcami rur z Niemiec i Czech. Prezes Zarządu zapewnił swoich rozmówców, że w Presto S.A. nie dzieje się nic, co mogłoby zaniepokoić inwestorów i być przesłanką do spadków, a zachowanie kursu jest zapewne tylko „grą popytu i podaży”. Poinformował również, że na ten moment Zarząd nie planuje nowej emisji, niemniej nie wyklucza zawarcia umowy o kredyt w rachunku bieżącym. „Cieszymy się dużym zainteresowaniem banków, które prześcigają się w ofertach kredytowych. Nie wykluczone, że z którejś skorzystamy” – opowiadał Krzysztof Sowiński.

Źródło: Katarzyna Szostak – NewWeb PR