Premier Morawiecki: program Emerytura+ będzie kontynuowany, jak wybory wygra PiS

Premier Morawiecki: program Emerytura+ będzie kontynuowany, jak wybory wygra PiS
Fot. Krystian Maj / KPRM
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Program Emerytura+ będzie kontynuowany, jeżeli najbliższe wybory parlamentarne wygra Prawo i Sprawiedliwość (PiS), wynika ze słów premiera Mateusza Morawieckiego.

#MateuszMorawiecki: tak długo, jak będzie dobry gospodarz, tak długo, jak będzie #PiS, to obiecujemy, że kiedy zakwitną kasztany, to będzie ten program kontynuowany #EmeryturaPlus #PiatkaPiS #PiatkaKaczynskiego

„Emerytura+ jest kolejną zapowiedzą którą realizujemy. Charakterystyczną cechą naszej 'Piątki’ jest powszechność. To jest program. który może służyć wszystkim obywatelom. Dla emerytów jest to czas szczególny. W tym roku będzie to dla seniorów rok trzech wzmocnień finansowych” – powiedział Morawiecki podczas I czytania projektu ustawy w Sejmie.

Dodał, że to wsparcie w postaci Emerytura+ jest realnym konkretnym wsparciem, równościowym, sprawiedliwym. Podkreślił także, że rząd podniósł najniższą emeryturę z 880,45 zł do 1 100 zł czyli o 25%.

Czytaj także: Trzynastki dla emerytów przyjęte przez rząd. Na początku kwietnia Emerytury+ w Sejmie >>>

„Dlatego zdecydowaliśmy się na wielki program, program Emerytura+ i tak długo, jak będzie dobry gospodarz, tak długo, jak będzie Prawo i Sprawiedliwość, to obiecujemy, że kiedy zakwitną kasztany, to będzie ten program kontynuowany” – powiedział Morawiecki.

Wypłata w kwocie najniższej emerytury

„MPiPS przygotowało projekt ustawy o jednorazowym świadczeniu w 2019 r. Proponujemy wypłatę w kwocie najniższej emerytury, która od 1 marca wynosi 1 100 zł brutto. Emerytura+ odpowiada na potrzeby emerytów i rencistów” – powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, podczas debaty w Sejmie.

84% ogółu ankietowanych Polaków popiera „13-stkę”

Dodała, że z badania wynika iż 84% ogółu ankietowanych Polaków popiera 13-stkę i jest to najwyższe poparcie ze wszystkich propozycji z tzw. Piątki.

„W maju proponujemy 1 100 zł brutto, świadczenie otrzymają wszyscy emeryci i rencistów z ZUS i KRUS. W sumie z programu skorzysta 9,8 mln osób, a na program wydamy 10,8 mld zł” – dodała minister.

Czytaj także: Piątka PiS: realizacja pakietu będzie problemem dla budżetu już w przyszłym roku?

Źródło: ISBnews