Prawo Holdingowe Bez Prawa Holdingowego

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

konferencja.05.400x266Rozwój i funkcjonowanie grup kapitałowych w praktyce

W polskim porządku prawnym brakuje przepisów regulujących funkcjonowanie grup kapitałowych. Prawo holdingowe, którego głównym wyzwaniem jest zarządzanie spółkami zależnymi, a które jest w obecnych czasach naturalnym wyzwaniem stojącymi przed nowoczesnymi grupami kapitałowymi. W polskim systemie prawnym obowiązujące przepisy „widzą” każdą spółkę jako odrębny byt prawny. Problemów jest więcej – dot. np. przekazywania informacji o spółce zależnej do spółki dominującej, obrotu danymi osobowymi i tajemnicami kontrahentów. Podejmowane kilka lat temu próby zmiany tego stanu rzeczy spełzły na niczym; do dziś nie mamy bowiem w Polsce tzw. prawa holdingowego i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Tymczasem w praktyce przedsiębiorcy muszą funkcjonować.

Podczas warsztatów pt. „Prawo Holdingowe Bez Prawa Holdingowego – ROZWÓJ I FUNKCJONOWANIE GRUP KAPITAŁOWYCH” które odbędą się 10-11 czerwca 2014r. w hotelu Marriott w Warszawie zostaną omówione najbardziej problemowe obszary związane ze sprawnym funkcjonowaniem holdingów – zostaną przedstawione optymalne drogi i rozwiązania które wypracowała praktyka. Udział w wydarzeniu pozwoli wzmocnić wiedzę praktyczną z zakresu prawa holdingowego i istniejących możliwości. Szczegółowe omówienie dobrych praktyk w niezwykle istotnych obszarach funkcjonowania spółek grupy będzie doskonałą okazją by wzmocnić swą wiedzę w oparciu o doświadczenie Prowadzących i pozostałych Uczestników.

Główne tematy warsztatów:

  • Umowy określające relacje w grupie kapitałowej
  • Zasady i praktyka przetwarzania danych osobowych w grupie kapitałowej
  • Pozakodeksowe instrumenty nadzoru właścicielskiego a regulacje prawne
  • Działanie spółki zależnej w oparciu o polecenia spółki matki
  • Ocena transakcji handlowych w GK pod kątem prawa holdingowego
  • Problematyczne kwestie inwestycji czynionych przez GK

Na wyżej wymienione tematy swoje prelekcje zaprezentują: Jan Byrski, Kancelaria Prawna Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy; Karolina Kocemba, Kancelaria Tomczak i Partnerzy; dr Radosław L. Kwaśnicki, Kancelaria RKKW KWAŚNICKI, WRÓBEL & Partnerzy; Aldona Pietrzak, Kancelaria GESSEL; Dorota Szlachetko-Reiter, Kancelaria Łatała i Wspólnicy.

Więcej informacji oraz szczegółowy program warsztatów na stronie: www.mmcpolska.pl