Pracownicy urzędów skarbowych będą informować o JPK_VAT

Pracownicy urzędów skarbowych będą informować o JPK_VAT
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Do 26 lutego mikroporzedsiębiorcy muszą złożyć pierwszy JPK_VAT za styczeń, a do 23 lutego potrwa akcja informacyjna urzędów skarbowych dotycząca obowiązku składania JPK_VAT przez najmniejsze firmy.

Do 23 lutego pracownicy urzędów skarbowych będą informować o #JPK_VAT - trzeba go złożyć do 26 lutego

Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT to elektroniczna ewidencja zakupów i sprzedaży VAT. Od 1 stycznia także najmniejsi przedsiębiorcy, czyli płatnicy VAT zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) mają obowiązek wysłać JPK_VAT  – najpóźniej do 26 lutego 2018 r. JPK_VAT przesyła się wyłącznie elektronicznie i potrzebny jest do tego bezpłatny Profil Zaufany (eGO) lub certyfikat kwalifikowany (płatny, komercyjny sposób autoryzacji danych).

W związku ze zbliżającym się terminem wysyłki JPK_VAT od środy 14 lutego do piątku 23 lutego urzędy skarbowe uruchomią specjalne dyżury ekspertów, którzy wyjaśnią podatnikom, jak korzystać z aplikacji e-mikrofirma i odpowiedzą na pytania dotyczące tworzenia oraz przesyłania JPK_VAT. Jak podaje Ministerstwo Finansów, eksperci podpowiedzą również, jak założyć Profil Zaufany.

Soboty z JPK_VAT

Dodatkowe dyżury dla mikroprzedsiębiorców zostaną zorganizowane również w soboty 17 i 24 lutego, w godzinach od 9 do 13 – czytamy w komunikacie Ministerstwa Finansów. Podatnicy będą wtedy mogli także potwierdzić Profil Zaufany.

Wsparcia podatnikom w zakresie JPK_VAT udzielą również konsultanci Krajowej Informacji Skarbowej (KIS). Infolinia KIS dla mikroprzedsiębiorców będzie czynna w obie soboty (17 i 24 lutego), również w godzinach od 9 do 13.

Źródło: Ministerstwo Finansów