Powszechne Towarzystwo Emerytalne PZU cofnęło pozew przeciwko ABC Data

Powszechne Towarzystwo Emerytalne PZU cofnęło pozew przeciwko ABC Data
Fot. Materiały prasowe PZU
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Powszechne Towarzystwo Emerytalne PZU S.A., reprezentujące Otwarty Fundusz Emerytalny PZU "Złota Jesień", cofnęło pozew złożony przeciwko ABC Data w przedmiocie uchylenia uchwały nr 1 nadzwyczajnego walnego zgromadzenia z dnia 6 lutego 2019 r. (o wyrażeniu zgody na sprzedaż przedsiębiorstwa ABC Data), podało ABC Data.

PTE #PZU cofnęło pozew przeciwko #ABCData ws. uchylenia uchwały o sprzedaży firmy @GrupaPZU

„Powszechne Towarzystwo Emerytalne PZU S.A. reprezentujące Otwarty Fundusz Emerytalny PZU 'Złota Jesień’ cofnęło pozew złożony przeciwko ABC Data S.A. w przedmiocie uchylenia uchwały nr 1 nadzwyczajnego walnego zgromadzenia z dnia 6 lutego 2019 r. oraz wystąpiło do sądu z wnioskiem o uchylenie udzielonego zabezpieczenia” – czytamy w komunikacie.

Warunkiem jest otrzymanie zgody właściwego organu antymonopolowego

„Wykonalność uchwały o sprzedaży przedsiębiorstwa jest jednym z warunków powodzenia wezwania na akcje spółki ABC Data ogłoszonego w dniu 21 grudnia 2018, które trwa od dnia 15 lutego do dnia 18 marca 2019. Jednym z pozostałych warunków powodzenia tej transakcji jest otrzymanie zgody właściwego organu antymonopolowego” – podkreślono w komunikacie.

7 marca br. ABC Data poinformowała, że Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie dotyczące udzielenia zabezpieczenia w postaci zakazu wykonywania uchwały NWZ z 6 lutego br. o wyrażeniu zgody na sprzedaż przedsiębiorstwa ABC Data. Postanowienie sądu zostało wydane na wniosek jednego z mniejszościowych akcjonariuszy ABC Data, tj. Otwartego Funduszu Emerytalnego PZU „Złota Jesień”. Fundusz skorzystał z przysługujących mu uprawnień w tej materii.

ABC Data jest dystrybutorem sprzętu IT. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

Źródło: ISBnews