Porozumienie z China Exim Bank

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

140903.porozumienie.01.400x1 września Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych podpisała porozumienie o współpracy z Export-Import Bank of China (Exim Bank), które ma na celu ułatwienia rozwoju chińskich inwestycji w Polsce.

PAIiIZ i Exim Bank będą wspierać chińskie firmy, aby wykorzystywały pełnię możliwości inwestycyjnych w Polsce w różnych dziedzinach, w tym infrastruktury i energii. Partnerzy będą dostarczać informacje konieczne dla procesu inwestycyjnego, organizować misje gospodarcze i konferencje.

Export-Import Bank of China to państwowa instytucja finansowa działająca bezpośrednio pod zwierzchnictwem Rady Państwa Chin. Jej celem jest wspieranie eksportu i importu w handlu zagranicznym oraz pogłębianie współpracy gospodarczej z Chińską Republiką Ludową. Głównym zadaniem banku jest zapewnianie wsparcia finansowego dla eksportu chińskich produktów oraz ułatwianie realizacji projektów zamawianych i inwestycji przez chińskie przedsiębiorstwa za granicą. Instytucja działa na rzecz rozwoju stosunków międzynarodowych w ramach współpracy gospodarczej i handlowej. (PAIiIZ)

Źródło: www.paiz.gov.pl