Ponad 700 uczniów w III edycji projektu „Ferie z ekonomią”

Ponad 700 uczniów w III edycji projektu „Ferie z ekonomią”
"Ferie z ekonomią" Fot. FEFRWP
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Uczniowie z woj. mazowieckiego i dolnośląskiego, którzy jako ostatni rozpoczęli ferie, dołączyli do uczestników tegorocznej edycji projektu edukacji ekonomicznej "Ferie z ekonomią". Zajęcia to nie tylko szansa na zimową przygodę w szkole, ale przede wszystkim niepowtarzalna okazja, aby zdobyć wiedzę ekonomiczną - niezbędną w każdej dziedzinie czekającego ich dorosłego życia.

#KrzysztofPodhajski: Udział w projekcie jest ważny dla młodych ludzi z obszarów wiejskich, przed którymi są wybory związane z ich przyszłą edukacją oraz pracą zawodową #NBP #FEFRWP #EdukacjaEkonomiczna

Projekt „Ferie z ekonomią” to dodatkowe zajęcia dla uczniów, obejmujące m.in. podstawy przedsiębiorczości, bankowości (w tym produkty bankowe) oraz sposoby planowania i zarządzania budżetem domowym. Młodzież poznaje również zadania Narodowego Banku Polskiego i rolę pieniądza w gospodarce narodowej, a także przygotuje projekt własnego przedsięwzięcia biznesowego.

W projekcie realizowanym już po raz trzeci przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej udział biorą uczniowie klas VII i VIII z 50 szkół podstawowych z obszarów wiejskich z całej Polski. 

Jak napisać projekt biznesowy?

Zajęcia trwają jeden tydzień ferii zimowych i są prowadzone przez nauczyciela wspólnie ze studentem. W tym czasie uczniowie m.in. poprzez gry i zabawy poznają narzędzia ekonomiczne, które umożliwiają im lepszy start w dorosłe życie.

Z kolei w okresie dwóch miesięcy od zakończenia ferii młodzież, pod opieką nauczyciela, przygotuje pracę projektową, którą będzie model biznesowy przedsięwzięcia w społeczności lokalnej.

Wszystkie projekty zostaną poddane ocenie konkursowej, a autorzy zwycięskich prac w nagrodę przyjadą do Warszawy, gdzie wezmą udział w warsztatach ekonomicznych oraz odwiedzą Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira Skrzypka.

Szansa dla młodzieży z terenów wiejskich

– Kreatywna praca zespołowa, gry i zabawy ekonomiczne, wizyta w banku i u lokalnego przedsiębiorcy – zajęcia w ramach projektu „Ferie z ekonomią” zostały zaplanowane tak, aby nauka podstaw ekonomii i przedsiębiorczości była dla uczniów ciekawą przygodą.

Udział w projekcie to również szansa na zdobycie nowych kompetencji i umiejętności, niezbędnych w dorosłym życiu, ale także zyskanie pewności siebie i przygotowanie się do podejmowania pierwszych kluczowych decyzji. To niezwykle ważne dla młodych ludzi z obszarów wiejskich, przed którymi są wybory związane z ich przyszłą edukacją oraz pracą zawodową, zazwyczaj już poza obecnym miejscem zamieszkania – mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

"Ferie z ekonomią"
„Ferie z ekonomią” fot. FEFRWP

Źródło: Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej