Ponad 2 mld zł przypisu składki Generali

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

generali.01.150x184Składka przypisana brutto spółek grupy Generali wzrosła rok do roku o 8,7 proc. i przekroczyła próg 2 mld zł.

Dokładnie wyniosła 2,014 mld zł, wobec 1,85 mld zł w 2011 r. Miniony rok był okresem dynamicznego rozwoju firmy w kluczowych dla grupy liniach biznesu i strategicznych kanałach dystrybucji.

„Rok 2012 był bardzo udany dla działalności grupy Generali w Polsce, przynosząc kolejny historyczny moment. Po raz pierwszy w historii udało nam się przekroczyć kwotę 2 mld zł składki przypisanej brutto, która w sposób bardzo zrównoważony rozłożyła się pomiędzy spółkę majątkową i życiową Ten dobry wynik został wypracowany w warunkach równoległej pracy nad poprawą rentowności, jakości produktów i obsługi klienta. Niemal 10-procentowy wzrost przypisu składki został osiągnięty pomimo trudnych warunków makroekonomicznych, mających negatywny wpływ na wynik techniczny w obszarze ubezpieczeń na życie oraz ubezpieczeń majątkowych” – mówi Artur Olech, prezes zarządu grupy Generali w Polsce.

Na rynku ubezpieczeń majątkowych spółka Generali zebrała w 2012 roku 1,056 mld zł składki przypisanej brutto, tj. o niemal 10 proc. więcej niż rok wcześniej. Przypis składki w obszarze ubezpieczeń komunikacyjnych wzrósł rok do roku o niemal 10,5 proc. do 621,7 mln zł.

Na koniec 2012 roku przypis składki brutto spółki Generali Życie wzrósł o 7,5 proc. do 958,6 mln zł, wobec 891,1 mln zł w roku 2011. To efekt strategii Generali, która zakłada koncentrację firmy na segmencie produktów ze składką regularną.

Źródło: PIU