Pomyślny rok dla KLEBA INVEST

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kleba.invest.01.400x267KLEBA INVEST, spółka specjalizująca się w realizacji i komercjalizacji parków handlowych pod własną marką "Prima" zlokalizowanych w mniejszych ośrodkach miejskich, podsumowała 2014 rok. W ciągu ostatnich 12 miesięcy spółka zrealizowała obiekty o łącznej powierzchni ponad 10 tys. m kw., czyli pięciokrotnie więcej niż w 2013 r. Swoim zasięgiem obejmują one w sumie ponad 150 tys. mieszkańców mniejszych miejscowości. W 2015 r. spółka ma w planach trzycyfrowy wzrost zrealizowanej powierzchni handlowej.

– Ubiegły rok był czasem realizacji obietnic wcześniej składanych inwestorom, którzy powierzyli spółce w ciągu 2,5 roku ponad 40 milionów złotych. Początek naszej pracy w zarządzie przypadł na moment, gdy rozpoczęły się budowy kluczowych inwestycji KLEBA INVEST. Ostatnie miesiące poświęciliśmy na intensywne prace, aby budowy zostały terminowo ukończone, a obiekty odpowiednio skomercjalizowane. W drugiej połowie roku sprzedane zostały także nieruchomości w Trzebiatowie i Miastku. Środki z tych transakcji stanowiły zasadnicze źródło finansowania bieżącej działalności – mówi Jakub Makurat, Prezes Zarządu KLEBA INVEST.

Sporo działo się w 2014 r. także po stronie finansowania spółki. KLEBA INVEST zakończyła prywatne emisje akcji oraz obligacji, a także wykupiła w terminie 4 serie wcześniej wyemitowanych papierów dłużnych. Wszystkie odsetki od obligacji zawsze wypłacane są terminowo. Dodatkowo, w czerwcu 2014 r. nasze akcje zadebiutowały na NewConnect, a w listopadzie 2014 r. obligacje na rynku Catalyst.

– Gdy rozpoczynaliśmy z Tomaszem Kapłunem misję w  KLEBA INVEST mogliśmy pokazywać inwestorom głownie wizualizacje i grafiki obiektów, obecnie w naszych parkach można już robić zakupy. Od kilku miesięcy trwają tez rozmowy dotyczące sprzedaży inwestorom finansowym kolejnych dwóch naszych parków – w Markach i Chwaszczynie. Po ich otwarciu, w grudniu 2014 r., rozmowy nabrały tempa i jesteśmy w przededniu finalizacji transakcji. Zgłaszają się do nas kolejni zainteresowani, w tym fundusze wyspecjalizowane w rynku nieruchomości handlowych, dotąd działające przede wszystkim w największych aglomeracjach. To wszystko możliwe jest dzięki zaangażowanemu zespołowi, który wykazał w ostatnich tygodniach ogromną determinację i należą się za to wyjątkowe  podziękowania  – podsumowuje Jakub Makurat.

Parki Handlowe „Prima” to opracowany przez KLEBA INVEST koncept nowoczesnych obiektów handlowych zlokalizowanych w miejscach o dużym potencjale handlowym. Obiekty wyróżnia dostępność w jednym miejscu sklepów znanych sieci handlowych z różnorodnym asortymentem, co przekłada się na wygodę, komfort i możliwość kompleksowego robienia zakupów przez mieszkańców mniejszych miast i okolic. Do tej pory Parki Handlowe „Prima” powstały w Pruszczu Gdańskim, Markach i w Chwaszczynie.

W 2014 r. spółka KLEBA INVEST zrealizowała i skomercjalizowała obiekty handlowe o łącznej powierzchni 10,3 tys. m kw., czyli ponad pięć razy więcej niż w 2013 r. – To dopiero początek naszej ekspansji. W tym roku planujemy trzycyfrowy wzrost w stosunku do powierzchni zrealizowanej w 2014 r. Kończymy obiekt w Miastku i intensywnie pracujemy nad przygotowaniami do realizacji obiektów w Kutnie, Słupsku i Olsztynku – mówi Wiesław Kleba, założyciel i Dyrektor Zarządzający KLEBA INVEST.

Z punktu widzenia dotychczasowych najemców „Prima Parków”, dla właścicieli takich marek jak Piotr i Paweł, Fresh Market, CCC, PEPCO, Rossmann, Media Expert i wielu innych, kluczowe są przede wszystkim starannie wybrane lokalizacje. O współpracy decydują również autorskie rozwiązania architektoniczne stosowane przez KLEBA INVEST, w tym ograniczona część wspólna obiektu oraz bardzo szybkie tempo realizacji inwestycji. – Otrzymujemy bardzo dużo pozytywnych sygnałów od najemców. Są zadowoleni zarówno z warunków współpracy, jak i z autorskich rozwiązań architektonicznych stosowanych przez KLEBA INVEST. Doceniają także bardzo szybkie tempo realizacji inwestycji oraz atrakcyjne lokalizacje „Prima Parków” – mówi Tomasz Kapłun, Wiceprezes Zarządu KLEBA INVEST.

Źródło: KLEBA INVEST