Polskie morze wciąż przyciąga inwestorów

Polskie morze wciąż przyciąga inwestorów
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Co sprawia, że polskie wybrzeże wciąż kusi inwestorów? Co przesądza o niesłabnącej atrakcyjności działek nad morzem?

Ruch turystyczny nad Bałtykiem nie słabnie #RobertTomaszewski

Działki nad morzem wciąż mogą pochwalić się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów. Zachęca ich zarówno niesłabnący od lat ruch turystyczny – wd. Polskiego Instytutu Turystyki aż 60 proc. Polaków co roku wypoczywa nad Bałtykiem – jak również walory widokowe. Piękna, prywatna działka rekreacyjna niedaleko morza, czy jeziora jest przecież marzeniem wielu z nas.

Ruch turystyczny nad Bałtykiem nie słabnie z kilku powodów. Po pierwsze nadmorskie rejony nieustannie się rozwijają i podnoszą jakość oferowanego standardu wypoczynkowego – mówi Robert Tomaszewski z portalu www.mielnomolo.pl. Świetnym przykładem może być tu  Mielno i to, jak potężne i imponujące przedsięwzięcia są tam obecnie realizowane. W tym kontekście warto przyjrzeć się m.in. kompleksowi luksusowych apartamentów Dune Resort. To kolejna już z inwestycji prowadzonych przez grupę spółek deweloperskich – Firmus Group – operujących na Pomorzu Środkowym, w Mielnie i okolicach. Spółka wybudowała do tej pory w Mielnie: apartamentowce Tarasy, kompleks Rezydencja Park, Rezydencja Park Rodzinna I & II oraz Dune Resort etap I. W niedalekim sąsiedztwie wspomnianego projektu znajduje się także kompleks unikatowych działek, zlokalizowanych na mierzei pomiędzy morzem i jeziorem. Mielno Molo Sea & Lake to pięknie, funkcjonalnie i pomysłowo zaprojektowane osiedle, wymarzone do mieszkania, prowadzenia biznesu czy relaksu w gronie najbliższych.

Działki o przeznaczeniu budowlanym, zlokalizowane są w prestiżowej i spokojnej dzielnicy Mielna, na mierzei pomiędzy jeziorem Jamno a morzem Bałtyckim, pośród urzekającego, sosnowego lasu. Zaprojektowane, luksusowe zamknięte osiedle posiadać będzie m.in. molo/pomost do zacumowania łódek, asfaltową ścieżkę wzdłuż jeziora, jedną bramę wjazdową, portiernię z ochroną i wspólny plac zabaw dla dzieci. Zagwarantuje ono tym samym poczucie komfortu, niezależności i kameralności. Inwestorzy wiedzą, jak ważne jest, by przed zakupem dokładnie sprawdzić potencjał danych gmin – dlatego Mielno od lat wciąż znajduje się na celowniku przedsiębiorców. Wartość naszej nieruchomości znacznie wzrośnie wraz z rozwojem regionu, pojawianiem się nowych atrakcji turystycznych.

Kolejnym powodem, dla którego ruch turystyczny nie słabnie, a inwestorzy widzą potencjał nadmorskich nieruchomości jest niepewna sytuacja polityczna za granicą. Do tej pory popularne urlopowe destynacje, ze względu na brak pewności co do całkowitego bezpieczeństwa turystów, straciły swoją pozycję. Co więcej, wzmożony popyt na działki w atrakcyjnych lokalizacjach potęgowany jest faktem, że w Polsce ziemi o naprawdę dużym potencjale inwestycyjnym jest bardzo ograniczona ilość. Dlatego nieruchomości nad morzem błyskawicznie znajdują swoich nabywców. Posiadanie takich działek to szereg możliwości, które dopasowane będą do indywidualnych potrzeb ich właścicieli. W wielu przypadkach już sama lokalizacja decyduje o zainteresowaniu i popycie na dane działki – jak w przypadku wspomnianych powyżej działek zlokalizowanych na mierzei, pomiędzy morzem a jeziorem.

Robert Tomaszewski

Saveinvest