Polskie FINN-y powinny inwestować w nieruchomości komercyjne

Polskie FINN-y powinny  inwestować w nieruchomości komercyjne
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Fundusze Inwestycji w Najem Nieruchomości na polskim rynku będą mogły inwestować wyłącznie w mieszkania na wynajem. Z projektu ustawy została wyłączona możliwość inwestowania w nieruchomości komercyjne - to błąd - komentuje Marek Wielgo, redaktor naczelny muratorplus.pl.

Marek Wielgo -Jestem zwolennikiem żeby w Polsce, podobnie jak na Zachodzie, inwestorzy mogli sami decydować, czy chcą zainwestować w spółkę, która inwestuje w mieszkania na wynajem, czy też w biurowiec lub centrum handlowe.

Zdaniem rozmówcy portalu AleBank.pl, wyłączenie w polskiej ustawie o FINN-ach możliwości inwestowania w nieruchomości komercyjne jest niepokojące. Zdaniem eksperta, w tym zakresie inwestorzy powinni mieć dowolność. Marek Wielgo dodaje, że to ograniczenie pokazuje, iż rządowi bardzo zależy na rozwijaniu budownictwa na wynajem m.in. w ramach programu Mieszkanie Plus.

Niepotrzebna opcja dojścia do własności?

Zakłada on budowę mieszkań na wynajem także z możliwością dojścia do własności. Marek Wielgo obawia się, że takie mieszkania mogą otrzymywać osoby, które nie do końca wykazują swoje prawdziwe dochody.

Z drugiej strony pojawiają się też argumenty, mówiące o tym, że możliwość dojścia do własności sprawia, iż najemcy o wiele bardziej dbają o nieruchomości, których w przyszłości mogą stać się właścicielami.