Polskie ePłatności chcą przejąć PayUp Polska. Jest wniosek do UOKiK

Polskie ePłatności chcą przejąć PayUp Polska. Jest wniosek do UOKiK
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności (PeP) złożyło do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad PayUp Polska.

Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności złożyło do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad #PayUpPolska #PeP #UOKiK

Wniosek wpłynął 1 października, sprawa jest w toku.

„Przedmiotem zgłoszenia do Prezesa UOKiK jest koncentracja, polegająca na przejęciu przez Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności S.A. z siedzibą w Tajęcinie, Tajęcina nr 113, 36-002 Jasionka (należącą do grupy kapitałowej Innova; prowadzącą działalność m.in. w zakresie przetwarzania transakcji bezgotówkowych w Polsce) kontroli nad PayUp Polska S.A. z siedzibą w Komornikach, ul. Wiśniowa 11, 62-052 Komorniki (należącą do grupy kapitałowej Eurocash; prowadzącą działalność m.in. w zakresie przetwarzania transakcji bezgotówkowych w Polsce)” – czytamy w komunikacie.

Przedwstępna umowa sprzedaży

Pod koniec września Grupa Eurocash zawarła przedwstępną umowę sprzedaży 100% akcji spółki PayUp Polska na rzecz Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie E-Płatności (PeP). Cena sprzedaży 100% akcji spółki została ustalona na 110 mln zł, przy czym ostateczna cena sprzedaży może ulec zmianie, w zależności od osiągnięcia przez spółkę uzgodnionych parametrów finansowych.

Źródło: ISBnews