Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów wybrał nowe władze

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów wybrał nowe władze
Robert Antczak, Prezes Zarządu PZWLP, Dyrektor Generalny Arval Polska. Fot. PZWLP
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Prezesem organizacji pozostaje Robert Antczak. Zarząd PZWLP został wzmocniony kilkoma cenionymi i rozpoznawalnymi ekspertami w branży, czytamy w komunikacie PZWLP.

Zarząd PZWLP został wybrany przez Walne Zebranie organizacji na kolejną dwuletnią kadencję, upływającą w marcu 2024 roku.

Na czele Związku po raz drugi z rzędu stanął Robert Antczak, Dyrektor Generalny firmy Arval Polska. Robert Antczak jest szefem polskiego oddziału Arval od końca 2019 r., a z Grupą BNP Paribas, której częścią jest Arval, jest związany od 5 lat.

W skład pięcioosobowego Zarządu PZWLP po raz kolejny wszedł również Paweł Piórkowski, prezes Hertz w Polsce (Motorent Sp. z o.o.), który funkcję członka Zarządu PZWLP sprawuje nieprzerwanie od blisko 5 lat.

Paweł Piórkowski, prezes Hertz w Polsce (Motorent Sp. z o.o.)
Paweł Piórkowski, prezes Hertz w Polsce (Motorent Sp. z o.o.), Zarząd PZWLP. Źródło: PZWLP

Nowi członkowie Zarządu PZWLP

W Zarządzie organizacji pojawiło się również kilka nowych osób, które są dobrze rozpoznawalne i cenione w polskiej branży flotowej oraz kierują jednymi z największych firm wynajmu długoterminowego aut na krajowym rynku.

Wśród nowych członków Zarządu PZWLP znalazł się m.in. Rogier Klop, Dyrektor Zarządzający firmy LeasePlan Polska, który pełnił już analogiczną funkcję we władzach PZWLP w latach 2019 – 2020. Rogier Klop posiada długoletnie doświadczenie w obszarach General Management, finansów, M&A, restrukturyzacji i startupów. W trakcie swojej kariery w LeasePlan przez ostatnie 23 lata był odpowiedzialny za otwieranie nowych rynków w Rumunii, Meksyku i Rosji przy jednoczesnym uruchamianiu działalności typu greenfield w poszczególnych krajach. Prowadził również działania restrukturyzacyjne dla LeasePlan w kilku krajach. W ciągu ostatnich 5 lat Rogier Klop pełnił funkcję Globalnego Dyrektora Finansowego Shared Service w Rumunii, Dyrektora Finansowego i Dyrektora Zarządzającego w Rosji, a od 3 lat jest Dyrektorem Zarządzającym LeasePlan Polska.

Rogier Klop, Dyrektor Zarządzający firmy LeasePlan Polska, Zarząd PZWLP.
Rogier Klop, Dyrektor Zarządzający firmy LeasePlan Polska, Zarząd PZWLP. Źródło: PZWLP

Ponadto, w Zarządzie Związku, obejmując stanowiska Członków Zarządu, zasiadły osoby debiutujące w tych funkcjach, czyli Frederic Lustig, prezes Carefleet, a także Tomasz Kulesza, wiceprezes Masterlease.

Frederic Lustig karierę zawodową w Polsce rozpoczął w 1997 roku pracując na stanowisku kierowniczym w Schneider Electric. Od 1999 roku jest związany z branżą Car Fleet Management i brał udział w uruchomieniu najstarszej firmy z branży na rynku polskim, Arval, na stanowisku Dyrektora Handlowego. W 2006 roku objął stanowisko prezesa Zarządu w należącej do Europejskiego Funduszu Leasingowego spółce Carefleet S.A. aby rozwinąć markę na rynku.

Frederic Lustig, prezes Carefleet, Zarząd PZWLP
Frederic Lustig, prezes Carefleet, Zarząd PZWLP. Źródło: PZWLP

Tomasz Kulesza jest od października 2019 roku wiceprezesem spółek z Grupy Masterlease. Z branżą Car Fleet Management jest związany od 20 lat. Swoje doświadczenie zdobywał pracując w jednej z pierwszych firm wynajmu długoterminowego na polskim rynku – Debis Car Fleet Management (późniejszy Daimler Fleet Management) oraz w Masterlease. Od 2007 roku jest związany z grupami bankowymi m.in. z Grupą Santander, a od marca 2010 roku w strukturach Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego. W PKO Leasing zarządza Departamentem Sprzedaży. Był odpowiedzialny za połączenie spółek Raiffeisen Leasing oraz PKO Leasing w obszarze biznesowym.

Tomasz Kulesza, wiceprezes spółek z Grupy Masterlease, Zarząd PZWLP.
Tomasz Kulesza, wiceprezes spółek z Grupy Masterlease, Zarząd PZWLP. Źródło: PZWLP

Zarząd na trudne czasy

‒ Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów istnieje już blisko 17 lat i ma obecnie kluczowy wpływ na kształtowanie oraz rozwój polskiego rynku i branży wynajmu długoterminowego samochodów oraz branży Rent a Car.

W skład nowego Zarządu PZWLP wchodzą bardzo doświadczeni menadżerowie i eksperci branży flotowej oraz wypożyczalni aut w Polsce, reprezentujący największe i najważniejsze firmy tego typu na naszym rynku.

Wierzymy, że dzięki tak silnemu składowi władz naszej organizacji będziemy w stanie skutecznie odpowiadać na liczne, trudne wyzwania, które obecnie stoją przed polskim rynkiem wynajmu samochodów, m.in. ograniczona dostępność nowych aut, wdrażanie elektromobilności, a także problemy wynikające z wojny w Ukrainie  – podkreślił Robert Antczak, prezes Zarządu PZWLP, Dyrektor Generalny Arval Polska.

Komisja Rewizyjna PZWLP

Poza Zarządem, na kolejną dwuletnią kadencję, wybrana została również Komisja Rewizyjna PZWLP.

W jej skład weszli ponownie Hubert Laszczyk, prezes firmy Express, Dariusz Tucharz, Dyrektor Sprzedaży i Rozwoju Biznesu w mLeasing oraz Marcin Nivette, prezes firmy NFM.   

Źródło: Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów / PZWLP