Polska utrzymała 5. miejsce w rankingu Global Best to Invest 2019

Polska utrzymała 5. miejsce w rankingu Global Best to Invest 2019
Fot. stock.adobe.com/piaskun_
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Według najnowszego rankingu Global Best to Invest 2019 Polska utrzymała 5. miejsce i zwiększyła liczbę realizowanych projektów bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ), poinformowało ministerstwo przedsiębiorczości i technologii.

Według najnowszego rankingu #GlobalBesttoInvest 2019 Polska utrzymała 5. miejsce i zwiększyła liczbę realizowanych projektów bezpośrednich inwestycji zagranicznych #BIZ

„Nasz kraj wyprzedziły jedynie Chiny, Niemcy, Wielka Brytania i Indie. W niepewnym otoczeniu i przy spadającej od kilku lat wartości globalnej bezpośrednich inwestycji zagranicznych Polska pozostaje bezpiecznym i korzystnym miejscem do inwestowania, już nie lokalnie, a globalnie” – czytamy w komentarzu resortu.

Jakie inwestycje bierze pod uwagę ranking?

Ranking sporządziła amerykańska firma badawcza Conway Analytics. Bierze ona pod uwagę inwestycje o wartości powyżej 1 mln USD, kreujące minimum 20 nowych miejsc pracy oraz 1 tys. m2 nowej powierzchni.

W 2018 r. zrealizowano 163 projekty BIZ

„Według niej w Polsce w 2018 r. zrealizowano 163 projekty BIZ. Tym samym w najnowszym rankingu utrzymaliśmy wysoką, 5. lokatę. W 2018 roku do zajęcia 5. miejsca wystarczyło 140 realizowanych projektów BIZ, zaś zeszłoroczny awans – z 6. miejsca w 2017 roku – potwierdza naszą unikalną zdolność do pozyskiwania inwestycji w ramach BIZ” – czytamy także.

„Warto zauważyć, że z Europy Środkowo-Wschodniej w pierwszej dziesiątce najatrakcyjniejszych krajów dla BIZ, oprócz Polski, znalazły się tylko Węgry. Zajmują one 10. miejsce, z liczbą 80 zrealizowanych projektów BIZ” – podsumowano w materiale.

Źródło: ISBnews