PolishCloud Academy: już ponad 1500 przeszkolonych pracowników banków

PolishCloud Academy: już ponad 1500 przeszkolonych pracowników banków
Źródło: ZBP
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Polskie banki coraz bliżej chmury. Tylko w ciągu dwóch tygodni, od rozpoczęcia szkoleń przez PolishCloud Academy, wzięło w nich udział już ponad 1500 pracowników sektora bankowego.
Tylko w ciągu dwóch tygodni, od rozpoczęcia szkoleń przez #PolishCloudAcademy, wzięło w nich udział już ponad 1500 pracowników sektora bankowego #ZBP #banki

To olbrzymie zainteresowanie pokazuje, jaki potencjał tkwi w chmurze obliczeniowej oraz jak ważny jest ten kolejny krok na drodze transformacji cyfrowej polskich banków. Wskazuje również, że w środowisku panuje przekonanie o konieczności podnoszenia wiedzy i kompetencji w tym zakresie.

Czytaj także: Polish Cloud Academy ponad podziałami rynkowymi >>>

Jednym z podstawowych wyzwań w obecnym czasie jest zapewnienie sprawnego i skutecznego działania sektora finansowego w warunkach szybko zmieniającego się otoczenia gospodarczego i społecznego. Rozwiązania przetwarzania chmurowego pozwalają na szybkie, efektywne i bezpieczne dostosowanie się do szybko zmieniającej się sytuacji. Aby jednak skutecznie móc korzystać z rozwiązań chmurowych niezbędną są odpowiednie kompetencje i wiedza z zakresu cloud computing. W zdobyciu tej wiedzy i umiejętności pomaga inicjatywa PolishCloud Academy powołana do życia przez ZBP wraz z firmami partnerskimi. Pierwsze dni funkcjonowania przyniosły bardzo duże zainteresowanie chętnych do skorzystania z tej inicjatywy. Będziemy rozwijać działalność PolishCloud Academy i zapraszamy wszystkich chętnych do udziału i tworzenia społeczności polskiej chmury bankowej.

Czytaj także: ZBP: rusza projekt szkoleniowy PolishCloud Academy >>>

PolishCloud Academy cieszy się nie tylko zainteresowaniem, ale i zaufaniem bankowców. Sprawne i bezpieczne przejście banków do chmury staje się coraz bardziej realne.  

Kolejne szkolenia PolishCloud Academy już we wrześniu.

Więcej informacji na: https://polishcloud.pl/

Źródło: PolishCloud Academy