Pół roku wakacji kredytowych w Idea Bank

Pół roku wakacji kredytowych w Idea Bank
Idea Bank - Logo (źródło: Idea Bank S.A.)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Każdy klient, który ma w kredyt w Idea Banku, może od poniedziałku ubiegać się o wakacje kredytowe trwające do 6 miesięcy - informuje biuro prasowe banku.

#IdeaBank: W czasie wakacji klienci nie będą spłacali rat kapitałowych, tylko należne odsetki @IdeaBankSA

Zgodnie z podjętą w dniu dzisiejszym ( 18 marca) decyzją Idea Banku, wszyscy klienci spłacający raty kredytu wobec Banku będą mogli od poniedziałku, 23 marca 2020 r., składać wnioski o wakacje kredytowe – czytamy w komunikacie wysłanym do mediów.

Jak zapewnia bank każdy klient, który ma w kredyt w Idea Banku, może od poniedziałku ubiegać się o wakacje kredytowe trwające do 6 miesięcy, a proces ubiegania się o ulgi związane z epidemią koronawirusa będzie maksymalnie uproszczony

W czasie wakacji klienci nie będą spłacali rat kapitałowych, tylko należne odsetki.

W przypadku kredytu Fair, w którym raty obejmują wyłącznie kapitał, wartość spłacanych rat zostanie obniżona o 80%.

Równocześnie harmonogram spłat zostanie wydłużony o okres wakacji kredytowych. Klienci będą mogli sami zdecydować jakiej długości wakacje są im potrzebne.

Zasady te obejmują zarówno klientów biznesowych, jak i indywidualnych.

W przypadku kredytów odnawialnych, linie kredytowe zapadające do czerwca 2020 r. włącznie, będą mogły być  przedłużone na kolejne 6 miesięcy.

Idea Bank pracuje nad rozwiązaniami w obszarze IT, które umożliwią maksymalne uproszczenie procesu składania wniosków kanałami zdalnymi.

O jego wdrożeniu poinformujemy odrębnym komunikatem. Należy podkreślić, że wiążącym terminem rozpoczęcia wakacji kredytowych będzie dzień złożenia wniosku – informuje biuro prasowe banku.

Źródło: Idea Bank