Podyplomowe Studia dla dziennikarzy
Studia podyplomowe System Finansowy Państwa oraz podstawy i praktyka polityki pieniężnej i fiskalnej, rekrutacja trwa do 20 listopada 2012 roku.
Narodowy Bank Polski i Instytut Nauk Ekonomicznych PAN serdecznie zapraszają do uczestnictwa w V edycji podyplomowych studiów z zakresu systemu finansowego i polityki monetarnej skierowanych do dziennikarzy. Sukces poprzednich czterech edycji zachęcił Narodowy Bank Polski do kontynuowania realizowania tej formy działalności edukacyjnej w roku akademickim 2011/2012. Są to jedyne studia w kraju o takim profilu.
Cztery edycje studiów ukończyło 141 dziennikarzy, zajmujących się problematyką ekonomiczną w w prasie, radiu i telewizji.
W roku akademickim odbywa się około 145 godzin zajęć w ramach 12 zjazdów. Zajęcia w latach poprzednich odbywały się w salach NBP a także w Ośrodku NBP w Starejwsi i Zalesiu Górnym. Miały one charakter wykładów połączonych z dyskusją, w trakcie których wraz ze słuchaczami rozważane były różne punkty widzenia omawianych zagadnień. Zajęcia V edycji Studium będą odbywały się w salach Pałacu Staszica.
Do wykładów udało się zaprosić wybitnych ekonomistów i praktyków, wśród których można wymienić profesorów: Jerzego Osiatyńskiego (kierownika studium), Elżbietę Mączyńską, Barbarę Liberską, Krzysztofa Opolskiego, Witolda Orłowskiego, Alojzego Nowaka, Tadeusza Kowalika, Leokadię Oręziak, Władysława Bakę, Dariusza Rosatiego, Krzysztofa Rybińskiego, Grzegorza Kołodkę, Andrzej Sławińskiego, Kazimierza Łaskiego a także ministra Mikołaja Dowgielewicza.
Studium dofinansowane jest ze środków Narodowego Banku Polskiego. Koszt studiów po stronie uczestnika to 1000 zł.
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami na temat studium, programem, kadry wykładowczej oraz regulaminem, które są umieszczone w zakładkach. Zachęcamy także do obejrzenia zdjęć z uroczystości zakończenia i rozpoczęcia kolejnych edycji Studium w Dziale Galeria. Strona www.
Do roku akademickiego 2011/2012 Studium nosiło nazwę podyplomowych studiów systemu finansowego i polityki monetarnej. Wraz ze zmianą nazwy zakres oraz program kolejnych edycji studiów został nieznacznie zmieniony w stosunku do dwóch edycji wcześniejszych.
Źródło: Instytut Nauk Ekonomicznych PAN