Po prawie 170 latach Siemens zamyka swoją działalność w Rosji

Po prawie 170 latach Siemens zamyka swoją działalność w Rosji
Źródło: AdobeStock
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W związku z wojną w Ukrainie firma Siemens wycofuje się z rosyjskiego rynku. Przedsiębiorstwo zainicjowało procedury mające na celu zamknięcie działalności przemysłowej oraz wszelkich działań biznesowych w branży przemysłowej, informuje biuro prasowe Siemens AG.

Po wybuchu wojny firma Siemens wstrzymała wszelkie nowe transakcje związane z międzynarodowymi dostawami do Rosji i Białorusi.

Kompleksowe sankcje międzynarodowe oraz aktualne i potencjalne środki zapobiegawcze miały wpływ na działalność operacyjną przedsiębiorstwa w Rosji – w szczególności na działalność związaną z serwisem w branży kolejowej i obsługę związaną z pracami konserwacyjnymi – napisano w informacji prasowej.

„Potępiamy wojnę w Ukrainie i w związku z tym podjęliśmy decyzję o zamknięciu naszych działań biznesowych w Rosji. Decyzja ta nie była dla nas łatwa, ponieważ mamy względem naszych pracowników zobowiązania związane z opieką publicznoprawną oraz wieloletnie relacje z klientami na rynku, na którym działamy od 170 lat”, mówi Roland Busch, Prezes Zarządu spółki Siemens AG i dodaje:

„W tej chwili sprawdzamy, jaki wpływ będzie miała powyższa decyzja na nasz zespół, który nadal zamierzamy wspierać. Jednocześnie udzielamy naszym koleżankom i kolegom w Ukrainie, a także narodowi ukraińskiemu, pomocy humanitarnej i wspólnie ze społecznością międzynarodową nawołujemy do pokoju.”

Działy operacyjne firmy Siemens będą kierować realizacją procesu zamykania działalności w ramach uporządkowanych procedur – zgodnie z wymaganiami wynikającymi z regulacji i międzynarodowych sankcji – informuje koncern.

Jak czytamy w Wikipedii w 1855 roku brat Wilhelma Siemensa – Carl Heinrich von Siemens otworzył przedstawicielstwo Siemens & Halske w Sankt Petersburgu.

Źródło: Siemens AG, Wikipedia