PlusBank uruchomił Android Pay

PlusBank uruchomił Android Pay
Źródło: Plus Bank S.A.
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Już od dziś, wszyscy klienci PlusBanku posiadający karty Mastercard i smartfony z systemem Android za świąteczne zakupy mogą płacić zbliżeniowo Android Pay.

Dokonywanie płatności mobilnych z aplikacją Android Pay jest bezpieczne i proste. #PlusBank

– Płatności telefonem to już codzienność, w której żyjemy, a dynamiczny rozwój aplikacji finansowych na urządzenia mobilne umożliwia stale rosnąca sieć punktów handlowych akceptujących takie  transakcje. Analizy sektora bankowego pokazują, że klienci wolą płacić bezgotówkowo, czy to z użyciem karty płatniczej czy właśnie telefonu. Ten trend będzie się dalej rozwijał, i w ciągu najbliższych kilku lat, płatności mobilne będą stanowiły ponad połowę wszystkich płatności w Europie. Istotne jest również  to, że Android Pay zapewnia dodatkowy element bezpieczeństwa w porównaniu ze standardową karta płatniczą ponieważ, aby dokonać transakcji zbliżeniowej Android Pay należy wzbudzić telefon. W przypadku klasycznej karty do konta, opcja zbliżeniowa jest cały czas aktywna. – wyjaśnia Paweł Reichelt, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w PlusBanku.

Dokonywanie płatności mobilnych z aplikacją Android Pay jest bezpieczne i proste. Wystarczy telefonem wykonać zdjęcie karty lub wpisać jej dane do aplikacji, która następnie zostaje zapisana w urządzeniu w bezpiecznej, cyfrowej formie w postaci tokenu (sprzedawca nie ma dostępu do prawdziwego numeru karty Klienta). Po dodaniu karty do aplikacji można nią płacić tak samo, jak kartą płatniczą. Jeśli Klient PlusBanku posiada telefon z innym systemem operacyjnym niż Android, a chciałby korzystać z tej usługi, wystarczy zamówić naklejkę zbliżeniową Mastercard w Banku, a następnie aktywować i nakleić naklejkę na swoim telefonie.  Więcej szczegółów na temat płatności za pomocą aplikacji Android Pay pod linkiem www.plusbank.pl/karty-platnicze

Android Pay to jedna z najpopularniejszych obecnie metod płatności mobilnych, wybieranych przez Polaków. Według Raportu „Płatności cyfrowe 2017” opublikowanego przez Izbę Gospodarki Elektronicznej* coraz chętniej sięgamy po bezgotówkowe płatności zbliżeniowe, a mobilne produkty finansowe i transakcyjne, czyli wszelkiego rodzaju aplikacje na telefony ma już 29 proc. konsumentów (o 9 proc. więcej niż w 2016 r.). Co więcej, dane zgromadzone w raporcie, pokazują, że już 33 proc. ankietowanych dokonuje zakupów z poziomu smartfona lub tabletu,  nieco więcej bo 40 proc. badanych zadeklarowało, że zdarza im się dokonywać płatności za pomocą urządzenia mobilnego. W porównaniu do zeszłorocznej edycji raportu, płatności mobilne są już na drugim miejscu spośród wszelkich form płacenia za zakupy w Internecie (rok temu były na miejscu szóstym).

Od dziś, nie musisz nosić portfela czy karty płatniczej. Przyłóż telefon z Android Pay do terminala – biiip i zapłacone. Szybko, wygodnie i bezpiecznie !

Źródło: Raport „Płatności cyfrowe” 2017, Izba Gospodarki Elektronicznej, http://www.ecommercepolska.pl/pl/o-nas/aktualnosci/styczen2017/platnosci-cyfrowe-2016-nowy-raport-izby-gospodarki-elektronicznej/

Plus Bank