PKO Leasing z dynamiką wzrostu powyżej prognoz dla całego rynku

PKO Leasing z dynamiką wzrostu powyżej prognoz dla całego rynku
Źródło: PKO Leasing
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
PKO Leasing zanotował sprzedaż na poziomie 5 mld zł w I połowie br., co przełożyło się na 14 -proc. wzrost wartości udzielonego finansowania, licząc rok do roku. Na bardzo dobry wynik PKO Leasing wpłynęła przede wszystkim sprzedaż w segmencie pojazdów lekkich oraz w segmencie maszyn i urządzeń, podała spółka.

#PKOLeasing zanotował sprzedaż na poziomie 5 mld zł w I połowie br., co przełożyło się na 14 -proc. wzrost wartości udzielonego finansowania #leasing @PKOBP

„Wysokie tempo wzrostu PKO Leasing wynika z kilku czynników. Najważniejszym z nich jest wysoka sprawność operacyjna spółki, która nawet w zmiennym otoczeniu rynkowym pozwala spółce efektywnie realizować cele biznesowe. Na wysoką dynamikę wyników w pierwszej połowie roku wpłynęła również finalizacja umów zawartych jeszcze w grudniu 2018 r., co przełożyło się na dodatkowy wzrost osiągnięty przez spółkę. Wyniki sprzedażowe oraz prowadzone działania biznesowe pokazują, że realizowana przez spółkę konsekwentna polityka wspierania biznesu przynosi efekty” – czytamy w komunikacie.

Spółka podała, że po pierwszych 6 miesiącach 2019 r. struktura leasingowanych przedmiotów w PKO Leasing nie uległa zmianie. Nadal na pierwszym miejscu znajdują się samochody osobowe i ciężarowe do 3,5 tony, które stanowią 43% całego biznesu. Na drugim miejscu jest segment maszyn i urządzeń (27%), a na trzecim transport ciężki.

Lider rynku leasingu w Polsce

„PKO Leasing jest liderem rynku leasingu w Polsce. Pod koniec 2018 roku Związek Polskiego Leasingu szacował wzrost rynku na poziomie 5,5% r/r. Osiągnięta przez spółkę PKO Leasing dynamika wzrostu po pierwszym półroczu wynosi 14% r/r. i jest znacznie powyżej oczekiwań. Ten wynik jest bardzo satysfakcjonujący dla grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego. W naszej ocenie rynek leasingowy osiągnął moment nasycenia i jego dynamika w tym roku może nie być już tak dobra jak wcześniej. Zbudowaliśmy jednak znaczne przewagi nad konkurencją, co pozwala nam ze spokojem kontynuować działania biznesowe” – powiedział prezes PKO Leasing Paweł Pach, cytowany w komunikacie.

Zakup akcji PCM

PKO Leasing poinformował, że dużym wyzwaniem biznesowym dla spółki był zakup akcji PCM, który zakończył się zgodnie z oczekiwaniami. Dzięki tej transakcji klienci otrzymali dostęp do wiodących rozwiązań z zakresu usług car fleet management.

Czytaj także: PKO Leasing przejął Prime Car Management i planuje poszerzyć ofertę >>>

PKO Leasing należy do grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego.

Źródło: ISBnews