PKO BP zachęca do korzystania z bankowości internetowej

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

analiza.03.400x267Zmiana opłat przez PKO Bank Polski jest działaniem rutynowym. Od 2011 roku mniej więcej corocznie zmieniamy wybrane opłaty za konkretne usługi. Ma to na celu przekierowanie klientów do kanałów zdalnych - mówi newsrm.tv Michał Macierzyński, zastępca dyrektora Centrum Bankowości Mobilnej i Internetowej PKO Bank Polski.

Jak informuje Bank zaplanowane zmiany koncentrują się przede wszystkim na usługach, które posiadają swoje odpowiedniki dostępne bezpłatnie m.in. w ramach bankowości elektronicznej lub mobilnej. Mają one na celu zachęcenie klientów do skorzystania z aktualnych propozycji produktowych banku, co może spowodować spadek opłat lub wręcz brak ich pobierania.

– Promujemy chociażby w przypadku autoryzacji kody SMS, które są wygodniejsze, które są szybsze i bezpłatne. Wydaje nam się, że czy to SMSy czy tokeny GSM są po prostu lepsze. Podobnie z opłatami dla klientów bankowości osobistej i prywatnej. Jeżeli PKO Bank Polski jest ich kontem pierwszego wyboru opłaty w ogóle się nie zmienią, nie zapłacą ani grosza więcej – dodaje Michał Macierzyński.

Zmiany dotyczą około 20% klientów Banku, a ich celem jest promowanie nowych, bardziej korzystnych kosztowo produktów, bankowości elektronicznej i płatności bezgotówkowych (np. IKO). – Dotychczas z naszych badań wynikało, że taką barierą nie do pokonania była opłata właśnie za bankowość internetową. Dlatego ta opłata zostaje zniesiona, tak żeby promować bankowość internetową. Tak jak w poprzednich sytuacjach dajemy klientom czas na dostosowanie się do zmian – wyjaśnia Michał Macierzyński. – Nam zależy, żeby klienci korzystali z nowych, cyfrowych sposobów zabezpieczeń, dlatego planujemy tutaj ciekawą akcję promocyjną tak żeby klient był zadowolony, nic nie płacił za autoryzację a jeszcze na tym zyskał.

Zmiany w Taryfie wejdą w życie 1 maja.

Michał Macierzyński
zastępca dyrektora Centrum Bankowości Mobilnej i Internetowej
PKO Bank Polski