PKO Bank Polski złożył wniosek o ogłoszenie upadłości Ursusa

PKO Bank Polski złożył wniosek o ogłoszenie upadłości Ursusa
PKO BP - Oddział (źródło: PKO BP)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
PKO Bank Polski złożył w ostatnich dniach września 2019 r. wniosek o ogłoszenie upadłości Ursusa, podała spółka. Ursus otrzymał tę informację od nadzorcy sądowego Dariusza Wardy.

.@PKOBP złożył w ostatnich dniach września 2019 r. wniosek o ogłoszenie upadłości Ursusa #PKOBP #Ursus

„Ww. wniosek nie został jeszcze doręczony do spółki. Zgodnie z art. 11 ustawy Prawo Restrukturyzacyjne w przypadku złożenia wniosku restrukturyzacyjnego i wniosku o ogłoszenie upadłości, w pierwszej kolejności rozpoznaje się wniosek restrukturyzacyjny. W przypadku emitenta trwa obecnie przyspieszone postępowanie układowe – postanowienie o jego umorzeniu zostało zaskarżone i z ostrożności procesowej zażalenie zostało wsparte wnioskiem z art. 328 ustawy Prawo restrukturyzacyjne. Po otrzymaniu ww. wniosku emitent odniesie się do niego, wykazując brak przesłanek do jego uwzględnienia oraz podejmie wszelkie prawem przewidziane działania w celu osiągnięcia pozytywnego dla emitenta, wierzycieli i akcjonariuszy spółki rozstrzygnięcia w zakresie restrukturyzacji” – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Arkadiusz Miętkiewicz powołany na prezesa zarządu Ursusa >>>

Ursus w restrukturyzacji specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r. Jego skonsolidowane przychody wyniosły 214,63 mln zł w 2018 r.

Źródło: ISBnews