PKO Bank Polski umożliwia zakładanie kont obywatelom Ukrainy na PGE Narodowym

PKO Bank Polski umożliwia zakładanie kont obywatelom Ukrainy na PGE Narodowym
Źródło: PKO Bank Polski
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Na PGE Narodowym w Warszawie obywatele Ukrainy mogą nie tylko wystąpić o nadanie numeru PESEL, ale również założyć konto w PKO Banku Polskim i złożyć w ZUS wniosek o świadczenia dla rodziny. Aby złożyć wniosek do ZUS potrzebny jest numer rachunku bankowego w Polsce, czytamy w komunikacie prasowym Banku.

Od 26 marca na Stadionie uruchomionych zostało m.in. 16 stanowisk, na których doradcy PKO Banku Polskiego zakładają konta obywatelom Ukrainy. PKO Konto bez Granic wraz z kartą, dostępem do rachunku przez Internet i telefon, dla nowych klientów (obywateli Ukrainy) jest bezpłatne przez 12 miesięcy od dnia otwarcia.

Możliwość zakładania rachunku bankowego, chwilę po nadaniu numeru PESEL, to kolejny krok ze strony PKO Banku Polskiego w ramach rozszerzania pakietu rozwiązań dla obywateli Ukrainy.

Więcej o pomocy polskich banków dla Ukrainy >>>

Wsparcie dla uchodźców z Ukrainy: PKO Konto bez Granic

‒ PKO Bank Polski jest pionierem w tworzeniu bezpiecznego i prostego dostępu do usług publicznych przez serwisy transakcyjne. Dzieje się tak od lat.

Zarówno w zakresie wnioskowania o świadczenia z rządowych programów (500+, 300+), jak i przez szereg innych rozwiązań, szczególnie w zakresie konsekwentnej rozbudowy kanałów zdalnych i dalszej cyfryzacji usług. Chcemy oferować naszym klientom najlepsze produkty i rozwiązania, mające ułatwić im codzienne funkcjonowanie oraz zadbać o ich jak najlepsze doświadczenia.

Dziś setki naszych gości z Ukrainy otrzymują numer PESEL, a wraz z nim dostęp do cyfrowych usług. Cieszę się, że PKO Bank Polski ma w tym swój udział. Po raz kolejny udowadniamy, że potrafimy szybko i zwinnie reagować na zmieniające się otoczenie rynkowe – powiedziała Iwona Duda, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

Chcemy oferować naszym klientom najlepsze produkty i rozwiązania, mające ułatwić im codzienne funkcjonowanie oraz zadbać o ich jak najlepsze doświadczeni

Na Stadionie Narodowym, na jednym z 16 stanowisk, obywatele Ukrainy mogą założyć konto w PKO Banku Polskim. W ofercie jest PKO Konto bez Granic wraz z kartą, dostępem do rachunku przez Internet i telefon, które dla nowych klientów (obywateli Ukrainy) jest bezpłatne przez 12 miesięcy od dnia otwarcia. Procedura założenia konta jest bardzo prosta: aby je otworzyć, obywatel Ukrainy powinien posługiwać się jednym z poniższych dokumentów: paszport zagraniczny, ukraiński dowód osobisty w wersji plastikowej ‒ paszport wewnętrzny (wydawany od 2016 r.), dowód osobisty kraju Unii Europejskiej lub tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca.

Jest możliwość również założenia czasowego konta na podstawie: powiadomienia o nadaniu PESEL, ukraińskiego dowodu osobistego w wersji książeczkowej – paszport wewnętrzny, Karty Polaka, dokumentu stwierdzającego tożsamość wystawionego przez urzędy RP, zaświadczenia z konsulatu potwierdzającego tożsamość. W przypadku tych dokumentów konto będzie funkcjonowało w ograniczonym zakresie do momentu dostarczenia do banku właściwego dokumentu tożsamości (nie dłużej niż 12 miesięcy). Te ograniczenia to m.in.: miesięczny limit obciążeń na rachunku w wysokości równowartości 1 000 euro, roczne limity wpływów na rachunek do kwoty równowartości 12 000 euro.

Przy otwarciu konta dla obcokrajowców nie jest wymagane posiadanie adresu zamieszkania w Polsce ani telefonu polskiego operatora sieci komórkowej.

Czytaj także: PKO Bank Polski i Fundacja PKO Banku Polskiego zebrali już 10 mln zł na koncie #PomocdlaUkrainy

Szybkie przelewy do Kredobanku bez opłat, wymiana hrywien

To nie jedyne rozwiązanie dostępne w PKO Banku Polskim dla obywateli Ukrainy. Bank zniósł opłaty za szybki przelew do Kredobanku i za zlecenie przelewu zagranicznego do każdego banku w Ukrainie, udostępnił również aplikację IKO, ułatwiającą zarządzanie finansami, w języku ukraińskim.

Natomiast od 25 marca, w 52 wybranych oddziałach banku, a docelowo w 100, obywatele Ukrainy mogą wymienić na złote do 10 tys. hrywien: https://www.pkobp.pl/aktualnosci/obmin-hryvni-na-zloti-wymiana-hrywny-na-zlotowki/.

#PomocDlaUkrainy

PKO Bank Polski błyskawicznie włączył się też w #PomocDlaUkrainy. Jako pierwszy bank w Polsce uruchomił powszechną zbiórkę pieniędzy na rzecz uchodźców wojennych. Polacy po raz kolejny nie zawiedli i okazali wielkie wsparcie w trudnej chwili. Już blisko 4 mln zł z tej zbiórki przekazano do 32 organizacji, zaangażowanym w pomoc humanitarną dla uchodźców – liczba organizacji i przekazywanych środków sukcesywnie rośnie. Podobnie jak niezbędne potrzeby samych uchodźców z Ukrainy.

Dlatego Bank zdecydował o przedłużeniu terminu zbiórki do końca kwietnia br. Każdy może dołączyć dokonując wpłat w aplikacji mobilnej IKO lub na konto Fundacji PKO Banku Polskiego 47 1020 1068 0000 1002 0172 3014 z tytułem przelewu: Wpłata na pomoc dla Ukrainy.

Do pomocy obywatelom Ukrainy włączyli się też pracownicy Banku w całej Polsce i aktywnie pomagają m.in. w transporcie, zbiórkach rzeczowych czy organizacji pobytu – więcej o ich aktywności https://bankomania.pkobp.pl/wydarzenia/aktualnosci/pomocdlaukrainy-bankowi-wolontariusze-nie-zwalniaja/

Czytaj także: PKO Bank Polski: wymiana hrywien możliwa będzie w 52 oddziałach, a docelowo w stu placówkach

Źródło: PKO Bank Polski / PKO BP