PKO Bank Polski sponsorem głównym zmagań młodych programistów

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

pko.pb.01.250xDo rozwiązania od 8 do 12 zadań algorytmiczno-programistycznych. Czas - maksymalnie 5 godzin. Nagroda - stypendia dla zdobywców trzech pierwszych miejsc ufundowane przez Fundację PKO Banku Polskiego na łączną kwotę 48 tys. zł. To wszystko czeka na uczestników XVI Akademickich Mistrzostw Polski w Programowaniu Zespołowym, którego sponsorem głównym jest PKO Bank Polski.

– Zwycięstwo w konkursie o ugruntowanej pozycji to szansa na realizację marzeń. Chcemy mieć w tym swój udział. Warto wspierać inicjatywy, dzięki którym młodzi ludzie mają możliwość nie tylko rozwijania własnych pasji, ale także zdobycia stypendium, które może ułatwić im dalszy rozwój i doskonalenie umiejętności – mówi Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

Trwające w weekend 29-30 października br. Akademickie Mistrzostwa Polski po raz pierwszy organizowane są przez Uniwersytet Warszawski. 60 trzyosobowych zespołów przez 5 godzin będzie starało się rozwiązać jak największą liczbę zadań w maksymalnie krótkim czasie. Na zdobywców trzech pierwszych miejsc czekają stypendia naukowe w łącznej wysokości 48 tys. zł, ufundowane przez Fundację PKO Banku Polskiego. Sponsorem głównym zawodów jest PKO Bank Polski.

W listopadzie młodzi programiści zmierzą się podczas Akademickich Mistrzostw Europy Środkowej w Pradze. Zawody te będą etapem eliminacyjnym przed finałami światowymi, które w maju 2012 roku odbędą się w Warszawie. Dotychczasowe największe sukcesy polskich zespołów to przede wszystkim dwukrotne mistrzostwo świata informatyków z Uniwersytetu Warszawskiego – w 2003 oraz w 2007 roku. Sponsorem głównym drużyn z Polski jest PKO Bank Polski. A dla najlepszych z nich czekają stypendia naukowe ufundowane przez Fundację PKO Banku Polskiego w łącznej wysokości 69 tys. zł.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym organizowane są od 1996 roku.