PKN Orlen przejmie Ruch? Koncern złożył ofertę

PKN Orlen przejmie Ruch? Koncern złożył ofertę
Źródło: RUCH SA
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
PKN Orlen złożył ofertę finansowania Ruchu, z zamiarem przejęcia 100% akcji spółki, poinformował prezes Orlenu Daniel Obajtek.

#PKNOrlen złożył ofertę finansowania Ruchu, z zamiarem przejęcia 100% akcji spółki #Ruch @PKN_ORLEN

„Złożyliśmy dziś ofertę finansowania #RUCH, z zamiarem przejęcia 100% akcji spółki. Badanie due dilligence wskazało synergie pomiędzy modelem biznesowym Ruchu, bazującym na kolportażu prasy, a segmentem detalicznym @PKN_Orlen. Finalizacja oferty zależy od decyzji wierzycieli” – napisał Obajtek na swoim profilu w serwisie Twitter.

Czytaj także: Alior Bank przejmuje kontrolę nad Ruchem. Jest zgoda UOKiK na koncentrację >>>

Orlen widzi potencjalną synergię z działalnością Ruchu

W ub. tygodniu Joanna Zakrzewska, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej w Orlenie, informowała, że PKN Orlen zakończył proces due diligence spółki Ruch i wraz z doradcami pracuje nad strategią jego dalszej działalności. Uwzględnia ona także kolportaż prasy. Zakrzewska, cytowana przez „Rzczpospolitą”, wskazywała, że biorąc pod uwagę bardzo dobrze prosperujący format Stop Cafe, 1 700 stacji benzynowych oraz plany utworzenia własnej logistyki, Orlen widzi potencjalną synergię z działalnością Ruchu. Powodzenie zależy jednak od determinacji wszystkich zainteresowanych stron.

Ruch jest organizatorem sieci saloników prasowych i kiosków w Polsce, jak również prowadzi działalność w zakresie dystrybucji prasy i książek (w tym sprzedaż internetową), a także usług kurierskich (usługa „Paczka w Ruchu”). Ruch kontroluje również spółki prowadzące działalność w zakresie m.in. zarządzania nieruchomościami, usług wsparcia biznesowego, prenumeraty oraz marketingu.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Źródło: ISBnews