Urząd skarbowy rozliczy za ciebie podatek. Wnioski PIT-WZ do 16 kwietnia

Urząd skarbowy rozliczy za ciebie podatek. Wnioski PIT-WZ do 16 kwietnia
Fot. Pixabay.com
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Do 16 kwietnia 2018 r. złóż online wniosek PIT-WZ, a urząd skarbowy przygotuje PIT-37 na podstawie danych, które posiada. Ty tylko zaakceptujesz lub odrzucisz deklarację podatkową za 2017 r.

Do 16 kwietnia 2018 r. złóż online wniosek PIT-WZ, a urząd skarbowy przygotuje PIT-37 na podstawie danych, które posiada #PIT #PITWZ #PIT37 #podatki @MF_GOV_PL

To najprostszy, najszybszy i najpewniejszy sposób rozliczenia dochodów.

Jak działa PIT-WZ?

PIT-WZ to wniosek o sporządzenie zeznania podatkowego przez urząd skarbowy. Przekazujesz w nim urzędowi informacje o korzystaniu z odliczeń od podatku lub dochodu, np. z tytułu przysługującej ulgi na dzieci, wydatków na cele rehabilitacyjne, podwyższonych kosztów uzyskania przychodów czy przekazaniu 1 proc. podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Urząd skarbowy, na podstawie danych z twojego wniosku PIT-WZ oraz informacji od pracodawców lub organów rentowych, przygotuje PIT-37 i udostępni go na Portalu Podatkowym (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

Czytaj także: Urząd skarbowy sam rozliczy za nas podatek >>>

Kto może złożyć wniosek PIT-WZ?

Każdy, kto uzyskał w 2017 r. przychody – wykazane przez płatników lub organy rentowe w informacjach: PIT-11, PIT-R, PIT-8C, PIT-40A/PIT-11A – które należy ująć w zeznaniu podatkowym PIT-37. Nie ma znaczenia, czy rozliczasz się sam, czy wspólnie z małżonkiem, czy jako osoba samotnie wychowująca dzieci – we wniosku wskażesz sposób rozliczenia.

Dlaczego warto złożyć wniosek PIT-WZ?

Oszczędzasz czas i minimalizujesz ryzyko popełnienia błędów w zeznaniu rocznym, które wynikają choćby z przepisywania danych z informacji od płatników (np. z PIT-11) czy błędów rachunkowych.

W przypadku wniosku PIT-WZ to urząd skarbowy przygotuje dla ciebie zeznanie, a tobie rozliczenie dochodów za rok 2017 zajmie nie więcej niż kilka minut.

Więcej o PIT-WZ na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów (link otwiera nowe okno w innym serwisie) oraz na stronie SzybkiPIT.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

Źródło: Ministerstwo Finansów/Centrum prasowe PAP