Pierwsi pracownicy dołączyli do State Street Bank Polska w Gdańsku

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

State Street Bank Polska ogłosił przyjęcie pierwszych pracowników do swojego oddziału w Gdańsku. 28 nowych pracowników oficjalnie rozpocznie pracę 1-go października i jest to pierwsza grupa osób, które State Street planuje zatrudnić w Gdańsku do końca tego roku.

Upłynęły już dwa miesiące odkąd State Street ogłosił otwarcie swojego oddziału w Gdańsku. Od tego czasu firma koncentruje się na informowaniu o planach związanych z rozwojem gdańskiego biura i promowaniu swojej działalności, żeby zwiększyć zainteresowanie i przyciągnąć kolejnych kandydatów.

Dyrektor Zarządzający State Street Bank Polska, Scott Newman powiedział: „Jesteśmy pod wrażeniem poziomu kompetencji kandydatów, których spotkaliśmy podczas procesu rekrutacji. Jestem zaszczycony mogąc powitać 28 nowych pracowników, którzy dołączą departamentów: Księgowości Funduszy Inwestycyjnych, Sprawozdawczości Finansowej, Wyceny, Administrowania Funduszami Hedgingowymi jak i działów wsparcia biznesu”.  

Firma poszukuje kolejnych kandydatów do powyższych działów a pierwsza faza rekrutacji do nowego oddziału w Gdańsku będzie trwała do końca tego roku. Przedstawiciele firmy są pewni, że uda się zrealizować zakładane plany rekrutacyjne, czyli zatrudnić powyżej 300 pracowników do końca 2016 roku.

Cieszę się, że mogę ogłosić, iż następna grupa pracowników dołączy do nas w połowie października, a kolejne do końca 2015 roku” dodał Scott Newman.

Firma zakłada, że nowe biuro w Gdańsku stanie się w pełni operacyjne w połowie lutego, a do tego czasu wszyscy nowi pracownicy będą brali udział w standardowym programie wdrożeniowym w Krakowie.

Gdański oddział State Street będzie obsługiwać procesy nowe dla lokalnego rynku,  więc informacja o satysfakcjonującym poziomie kompetencji kandydatów i tempie rekrutacji potwierdza, że mamy duży potencjał kadrowy w regionie i pozwala budować pomyślne prognozy dla dalszego wzrostu zatrudnienia w sektorze nowoczesnych usług bankowości inwestycyjnej w Trójmieście.” dodał Marcin Grzegory, kierownik projektu ds. rynku SSC/ BPO Invest in Pomerania.

Źródło: Invest in Pomerania