Pielgrzymka Bankowców na Jasną Górę

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

pielgrzymka.02.150xW dniach 13-14 maja br., a więc już za tydzień, odbędzie się XXVI Ogólnopolska Pielgrzymka Bankowców na Jasną Górę.

Historia pielgrzymek środowiska bankowego sięga roku 1986, gdy po wcześniejszej delegalizacji Niezależnego Związku Zawodowego „Solidarność” w roku 1982, żadne zgromadzenia publiczne pod tym szyldem nie mogły się odbywać. Inicjatorką pomysłu była pani Franciszka Gosławska z Banku Gospodarki Żywnościowej, która wraz z dwiema innymi koleżankami: Antoniną Szubką i Aleksandrą Bieniewską udały się na Jasną Górę z propozycją zorganizowania pielgrzymki. Zgromadziła ona wtedy ponad 20 tys. osób i od 26 lat nieprzerwanie jednoczy pielgrzymów-bankowców z całej Polski.

W tym roku, tak jak 26 lat temu, organizatorem pielgrzymki jest Duszpasterstwo Bankowców „Nazaret” w Częstochowie, a koordynatorem jest pani Aleksandra Bieniewska, która przyjmuje zgłoszenia chętnych do udziału w pielgrzymce pod numerami telefonów 34 364 09 35 oraz 503 010 377.

Organizatorzy dziękują osobom i instytucjom wspierającym pielgrzymkę, w szczególności bankom spółdzielczym.

Tutaj mogą Państwo pobrać program pielgrzymki.

Polecamy także artykuł z ubiegłorocznego lipcowo-sierpniowego wydania Miesięcznika Finansowego BANK, autorstwa Przemysława Wiśniewskiego pt. „Lato 1985 roku”.

Więcej informacji na www.duszpasterstwobankowcow.com