Pekao: UniCredit zamknął pozycję w akcjonariacie banku

Pekao: UniCredit zamknął pozycję w akcjonariacie banku
Bank Pekao - Logo (źródło: Pekao S.A.)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W związku z rozliczeniem 3-letnich certyfikatów zamiennych na akcje Pekao, UniCredit zamknął pozycję w akcjonariacie banku, podało Pekao. W okresie od grudnia 2016 r. do grudnia 2019 r., UniCredit, w ramach wyemitowanej struktury certyfikatów, pozostawał technicznym akcjonariuszem Banku Pekao.

W związku z rozliczeniem 3-letnich certyfikatów zamiennych na akcje @BankPekaoSA, #UniCredit zamknął pozycję w akcjonariacie banku #Pekao

„W ramach transakcji M&A pomiędzy UniCredit a PZU oraz Polskim Funduszem Rozwoju ogłoszonej w grudniu 2016 roku, UniCredit sprzedał strategiczny pakiet 32,8% akcji Banku Pekao. W rękach UniCredit pozostał wówczas mniejszościowy pakiet akcji Banku Pekao, na podstawie którego UniCredit wyemitował również w grudniu 2016 roku 3-letnie certyfikaty zamienne na akcje Pekao o łącznej wartości referencyjnej ok. 500 mln euro. Transakcja ta dopełniła sprzedaż strategicznego pakietu akcji w Banku Pekao przez UniCredit” – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Bank Pekao: strategia będzie kontynuowana >>>

Bank Pekao jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie – notowany w ramach indeksu WIG20, należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

Źródło: ISBnews