Pekao, PKO BP i mBank udzielą kredytu na budowę jednej z największych farm fotowoltaicznych w Polsce

Pekao, PKO BP i mBank udzielą kredytu na budowę  jednej z największych farm fotowoltaicznych w Polsce
Fot. stock.adobe.com / Kalyakan
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Pekao, PKO BP oraz mBank podpisały z PAK PCE Fotowoltaika z grupy ZE PAK umowę na kredyt w łącznej wysokości do 175 mln zł na finansowanie budowy farmy fotowoltaicznej o docelowej mocy zainstalowanej 70 MWp zlokalizowanej na terenie gminy Brudzew w Wielkopolsce - poinformował ZE PAK w komunikacie.

Wykonawcami farmy jest konsorcjum firm Esoleo oraz PAK Serwis. Zakończenie budowy planowane jest na IV kwartał 2021 roku.

Całkowita spłata kredytu powinna nastąpić do 31 grudnia 2035 roku.

Czytaj także: Nadchodzi czas wielkich farm fotowoltaicznych i prosumenta instytucjonalnego >>>

Zgodnie z treścią umowy PAK PCE Fotowiltaika zobowiązał się do wniesienia udziału własnego w wysokości nie mniejszej niż 51 mln zł.

Polkomtel, spółka zależna Cyfrowego Polsatu, zawarł umowę z PAK-PCE Fotowoltaika na zakup całej produkcji energii wytworzonej przez farmę fotowoltaiczną o docelowej mocy 70 MWp.

Umowa na 15 lat z możliwością przedłużenia

Umowa zawarta została na okres 15 lat z możliwością przedłużenia przez Polkomtel o kolejne 5 lat i zawiera określoną cenę sprzedaży, która będzie waloryzowana o wskaźnik inflacji począwszy od 2023 roku.

Przy założeniu aktualnie prognozowanych wskaźników inflacji, łączna wartość 15-letniego zobowiązania Polkomtela wynikającego z umowy wyniesie ok. 300 mln zł. 

Źródło: PAP BIZNES