Pekao Leasing: kolejne 300 mln zł na finansowanie MŚP

Pekao Leasing: kolejne 300 mln zł na finansowanie MŚP
Fot. Pekao Leasing
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Gospodarstwa Krajowego zawarł z Pekao Leasing kolejny kredyt na kwotę 300 mln zł. Środki z kredytu przeznaczone zostaną na finansowanie inwestycji polskich małych i średnich przedsiębiorstw.

– Konsekwentnie wspieramy małe i średnie firmy, finansowanie na preferencyjnych warunkach ma kluczowe znaczenie dla ich rozwoju. Grupa Pekao ma dla polskich przedsiębiorców szereg rozwiązań pozwalających na wsparcie działalności przy niekorzystnych dla gospodarki zjawiskach – powiedziała Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes Banku Pekao odpowiedzialna za Pion MŚP.

– Podpisaliśmy dziś umowę finansowania Pekao Leasing, dzięki której wymiernie wesprzemy polskich przedsiębiorców. To już nasza piąta umowa, dzięki bliskiej współpracy z BGK – po raz kolejny, wspólnie wzmacniamy polską gospodarkę. Grupa Pekao może zaproponować preferencyjne warunki finansowania dla polskich przedsiębiorstw – powiedział Jerzy Kwieciński, wiceprezes Banku Pekao odpowiedzialny za Pion Bankowości Korporacyjnej.

– Misją Banku Gospodarstwa Krajowego jest wspieranie zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego. W tym celu Bank stworzył program „Rozwój przedsiębiorczości”.  Mikro, małe i średnie firmy są kołem napędowym polskiej gospodarki. Kolejny raz angażujemy się w takie finansowanie, gdyż zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest zwiększanie dostępności finansowania dla sektora MŚP, a leasing to jedno z podstawowych źródeł – mówi Dariusz Szwed, członek zarządu BGK.

Na co przeznaczone zostaną środki z kredytu?

W obecnej sytuacji gospodarczej, dla wielu polskich firm leasing może być dogodną formą długoterminowego finansowania inwestycyjnego. Podpisana właśnie umowa ma pomóc firmom w jego skutecznym pozyskaniu. Środki z kredytu przeznaczone zostaną na finansowanie i refinansowanie konkurencyjnych cenowo umów leasingu zawieranych przez Pekao Leasing z klientami z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Czytaj także: EBI: 132 mln euro pożyczki dla Pekao Leasing na finansowanie małych i średnich firm >>>

– Pekao Leasing ma bardzo dobre doświadczenia ze współpracy z BGK. Skoncentrowana jest ona na finansowaniu inwestycji mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, zwłaszcza w obszarze pojazdów, linii produkcyjnych, maszyn i urządzeń. Jesteśmy przekonani, że środki z BGK zasilając polskich przedsiębiorców, wskazują dobry kierunek rozwoju i wspierają konieczne dla nich inwestycje w tym szczególnym dla gospodarki okresie  – podkreślił Krzysztof Zgorzelski, prezes zarządu Pekao Leasing.  

Źródło: Bank Pekao SA