Pekao jako pierwszy bank wprowadza ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych PZU

Pekao jako pierwszy bank wprowadza ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych PZU
Fot. stock.adobe.com/Fotokon
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Pekao wprowadził ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych OC i AC we współpracy z Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń (PZU).

Bank Pekao wkrótce udostępni ofertę w kanałach zdalnych, a na początku przyszłego roku rozszerzy możliwość zakupu polis komunikacyjnych poprzez infolinię.

„Dzięki współpracy w ramach grupy kapitałowej wprowadzamy do naszej oferty ważny i potrzebny w codziennym życiu produkt: ubezpieczenia motoryzacyjne. Stawiamy na ofertę wysoko notowanych partnerów, a naszym klientom dajemy łatwy i szybki dostęp do dopasowanej do ich potrzeb usługi w oddziale, a docelowo w dowolnie wybranym przez nich kanale. Warto podkreślić, że Pekao jest pierwszym bankiem, który w ofercie ma ubezpieczenia komunikacyjne PZU. To przewaga konkurencyjna naszego banku na tle innych” – powiedział dyrektor Departamentu Bankowości Ubezpieczeniowej w Banku Pekao Maciej Berger, cytowany w komunikacie.

Bank Pekao jest pierwszym bankiem, który w ofercie ma ubezpieczenia komunikacyjne PZU.

Ubezpieczenia komunikacyjne w ofercie Banku Pekao

W ofercie bank ma ubezpieczenia PZU oraz Link4. Zawierają one szeroki zakres ochrony pojazdu, kierowcy i pasażerów. Polisę mogą kupić właściciele lub współwłaściciele pojazdu, wskazano w informacji.

Czytaj także: Prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń: składki OC wzrosną >>>

„W pełni wykorzystujemy siłę synergii podmiotów tworzących Grupę PZU. Potencjał bancassurance odpowiada współczesnym trendom, zgodnie z którymi klienci chcą mieć możliwość załatwienia różnych spraw finansowych w jednym miejscu. Na bieżąco rozszerzamy ofertę ubezpieczeń w bankach. W formule stand alone w 2021 r. wdrożyliśmy ubezpieczenia turystyczne, a od dziś oferujemy ubezpieczenia komunikacyjne dla właścicieli i współwłaścicieli pojazdów posiadających rachunek w Pekao. Udostępnienie oferty polis komunikacyjnych dla klientów Pekao jest kolejnym krokiem w realizacji bieżącej strategii PZU i rozszerzania współpracy w ramach Grupy PZU” – dodała dyrektor Biura Bancassurance i Programów Partnerstwa Strategicznego w PZU Agnieszka Gocałek.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktywa razem banku wyniosły 250,57 mld zł na koniec 2021 r.

Źródło: ISBnews