Payleven obniża prowizję od transakcji

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

130607.payleven.01.250x166Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Payleven obniża prowizję dla wszystkich nowych i obecnych posiadaczy czytnika. W nowej stawce prowizyjnej całkowicie usunięto opłatę stałą (37 groszy) i obniżono procentową stawkę do 2,75 procent.

Payleven Polska podjęło decyzję o obniżeniu opłaty prowizyjnej od 4 czerwca 2013 roku. Obniżka obejmie zarówno nowych jak i dotychczasowych klientów Payleven: firm i osób fizycznych. Koszty korzystania z usługi znacząco spadną: przy transakcji o wysokości 100 złotych przed obniżką opłata prowizyjna wynosiła 3,32 zł, zaś przy obecnej stawce – 2,75 zł.

Cena w dół dla wszystkich

130608.czytnik.01.250x155Dzięki szybkiemu wzrostowi liczby klientów udało nam się obniżyć prowizję od transakcji do identycznego poziomu jak w innych krajach, w których działa Payleven: 2,75% od każdej transakcji. Pozostawiliśmy tylko prowizję procentową, kontynuując tym samym politykę cenową wolną od stałych opłat – wyjaśnia Konstantin Wolff.

Od niedawna możliwość płatności kartą mają – oprócz firm – także osoby fizyczne. Brak opłat abonamentowych i jedna stawka prowizji od transakcji oznacza, że użytkownik płaci tylko za faktycznie dokonane operacje i ma możliwość korzystania z czytnika Chip & PIN bez zobowiązań.

Mamy nadzieję, że nasze działania na rynku pozytywnie wpłyną na ilość miejsc przyjaznych plastikowemu pieniądzowi. Ze swej strony dokładamy wszelkich starań, aby w szczególności małe punkty handlowe mogły pozwolić sobie na przyjmowanie kart płatniczych bez nadmiernego obciążania budżetu  – mówią założyciele Payleven.

Payleven stawia też na swobodę dokonywania płatności. Czytnik jest mały i poręczny, dzięki czemu można go zabrać ze sobą niemal wszędzie, zaś akumulator wystarczy na 7 dni pracy lub wykonanie 120 transakcji.

Jak to działa?

130608.payleven.02.250x166Po zainstalowaniu i uruchomieniu bezpłatnej aplikacji dostępnej w AppStore lub Google Play czytnik niemal automatycznie komunikuje się z telefonem przez Bluetooth: wystarczy przez kilka sekund przytrzymać klawisz „0” na klawiaturze czytnika. Po instalacji od razu można przyjmować płatności kartą.

Wystarczy włożyć kartę do czytnika, wpisać kwotę transakcji na ekranie telefonu oraz zatwierdzić ją kodem PIN. Po chwili możemy wysłać na podany adres mailowy potwierdzenie transakcji bezpośrednio z telefonu.

Źródło: Payleven