Park Ostrobramska – Nowe, warszawskie osiedle Skanska Residential Development Poland

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

121012.skanska.01.260x163W samym sercu prawobrzeżnej Warszawy powstaje nowoczesne, zielone i przyjazne mieszkańcom miejsce - nowe osiedle "Park Ostrobramska". Będzie to kompleks budynków wielorodzinnych, w którym łącznie powstanie 1600 mieszkań. Pierwsi klienci będą mogli odebrać klucze już na koniec 2013 roku.

Na 7-hektarowej działce przy ulicy Ostrobramskiej 75 powstaje najnowszy projekt Skanska Residential Development Poland – osiedle „Park Ostrobramska”. Budowa rozpoczęła się już w czerwcu tego roku. W pierwszym etapie powstaną dwa siedmio- i trzynastokondygnacyjne budynki o łącznej liczbie 298 mieszkań. Zakończenie tej fazy zaplanowano na przełom 2013/2014 roku.

Chcemy wprowadzić na polski rynek mieszkaniowy nową jakość standardu obsługi klienta oraz ideę ekologicznego mieszkania – mówi Michał Melaniuk, prezes Skanska Residential Development Poland. – Realizację naszego najnowszego projektu – „Park Ostrobramska” – rozpoczęliśmy w dobrym momencie. Obecnie rynek sprzyja deweloperom z dużym doświadczeniem i własnym zapleczem finansowym.

Najważniejsze jest miejsce…

Według filozofii Skanska osiedle to coś więcej niż punkt na mapie. Dlatego też firma wybiera miejsca takie jak lokalizacja „Parku Ostrobramska” – dobrze skomunikowane z centrum miasta, wokół których znajduje się ważna dla przyszłych mieszkańców infrastruktura.

Z nowego osiedla Skanska Residential Development Poland do centrum Warszawy można dojechać w 15-20 minut autobusem lub rowerem. W pobliżu znajdują się liczne małe sklepiki, centrum handlowo-rozrywkowe, pływalnia, szkoły oraz przedszkola, a za oknem park.

…dla każdego…

Przy poszukiwaniu idealnego mieszkania, każdy zwraca uwagę na inne elementy. Jednym zależy na przestrzeni, inni szukają przytulnych, małych wnętrz. W „Parku Ostrobramska” powstaną mieszkania dla każdego: od 27-metrowego studia do 127-metrowych apartamentów. Ceny lokali na nowym osiedlu ustalono w przedziale od 6 000 do 8 500 PLN za metr kwadratowy.

Dla zmotoryzowanych mieszkańców zostanie przygotowany dwukondygnacyjny parking podziemny, natomiast amatorzy dwóch kółek będą mogli skorzystać z zainstalowanych na osiedlu stojaków rowerowych. Osiedle będzie podłączone do miejskiego systemu ścieżek rowerowych.

Twórcy osiedla w szczególny sposób zadbali o potrzeby najmłodszych mieszkańców. Z myślą o nich powstanie wyjątkowy plac zabaw wyposażony w niecodzienne zabawki. Próbkę tego, jak będzie w przyszłości wyglądało życie w „Parku Ostrobramska” możemy zobaczyć już teraz. Dom Sprzedaży na terenie budowy przy ulicy Ostrobramskiej 75, jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 18.00 oraz w sobotę od 10.00 – do 15.00.

… a najbardziej dla mieszkańców i środowiska

Nowe osiedle zostało zaprojektowane zgodnie z zielonym duchem Skanska. Budynki tworzone są z myślą o wygodzie domowników i oszczędzaniu energii. Dodatkowa izolacja termiczna pozwala ograniczyć straty energii, a wyższe mieszkania oraz większe okna to jaśniejsze i bardziej przestronne pokoje. „Park Ostrobramska” będzie jednym z pierwszych osiedli w Warszawie, w którym znajdzie się instalacja do ładowania samochodów elektrycznych. – Chcemy, aby nasze osiedla były przyjazne mieszkańcom i środowisku. W naszych projektach pokażemy, że rozwiązania ekologiczne nie są drogie, nie musimy zmieniać też codziennego stylu życia. Wręcz przeciwnie: z naszych badań wynika, że dzięki zastosowaniu w mieszkaniu prostych i tanich rozwiązań, trzyosobowa rodzina może oszczędzić nawet do 1300 PLN rocznie na elektryczności i wodzie – mówi Justyna Biernacka, Green Business Coordinator, Skanska Residential Development Poland. – Podpowiemy naszym klientom jak kilka dodatkowych urządzeń może sprawić, że będą żyć bardziej ekologicznie. – dodaje.

Przyszli mieszkańcy „Parku Ostrobramska” będą mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanego przez ekspertów Skanska, ekologicznego standardu wykończenia swojego domu. Obejmie on między innymi propozycję energo- i wodooszczędnych rozwiązań
do kuchni oraz łazienki.

Ponadczasowy styl

Projekt architektoniczny „Parku Ostrobramska” wykonała wielokrotnie nagradzana pracowania nsMoonStudio Sp. Z o.o. . Krakowscy architekci stworzyli otwarte, przyjazne osiedle. Oryginalny szwedzki design połączony został z klasycznymi linearnymi elementami. Prostota sprawia, że projekt ma ponadczasowy styl, który pozostanie aktualny niezależnie od trendów. „Park Ostrobramska” to także przemyślane zintegrowanie bezpiecznego osiedla z miastem.

Przy projektowaniu „Parku Ostrobramska” najważniejszą myślą jaka nam przyświecała była świadomość, że budujemy kawałek miasta, kawałek Warszawy – mówi Piotr Nawara, architekt Moon Studio. nsMoonStudio Sp. Z o.o.  – Dlatego zaproponowaliśmy otwarty układ osiedla, które będzie otwartym i bezpiecznym miejscem.

Zaufany wykonawca Skanska to przede wszystkim wiarygodność. W tym roku firma obchodzi 125-lecie, a od 12 lat jest obecna w Polsce. Realizuje zaawansowane projekty infrastrukturalne oraz certyfikowane, ekologiczne budynki komercyjne i mieszkaniowe. Skanska dała się już poznać jako firma odpowiedzialna, której zależy na zaufaniu klientów oraz spełnianiu ich wysokich wymagań. Firma w standardzie oferuje swoim klientom zamknięte rachunki powiernicze, dzięki czemu mają oni pewność, że ich pieniądze są bezpieczne, a zakup mieszkania, czyli jedna z najważniejszych w życiu inwestycji, pewny.

W Skanska chcemy dać klientom pewność i poczucie bezpieczeństwa. Wytyczne mające na celu ochronę konsumentów podyktowane uchwaloną w kwietniu ustawą deweloperską są dla nas standardem stosowanym od lat – mówi Michał Świderski, Sales and Marketing Manager, Skanska Residential Development Poland.

Więcej informacji na temat nowego osiedla Skanska Residential Development Poland znajduje się na stronie internetowej firmy.

Źródło: Skanska Residential Development Poland Sp. z o. o.