Panel kontrolny Konica Minolta zdobył nagrodę BLI Summer Pick Award 2012

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

konica.minolta.250x145Konica Minolta została nagrodzona za znakomite osiągnięcie ("Outstanding Achievement Award") w letniej edycji 2012 plebiscytu Buyers Laboratory. Wyróżnienie przyznano nowemu interfejsowi panelu sterowania zastosowanemu w urządzeniach bizhub C754 i bizhub C654, które również nagrodzono w letniej edycji tegorocznego konkursu.

– Konica Minolta jak zawsze imponuje innowacyjnością – powiedział George Mikolay, Senior Product Editor odpowiedzialny za wielofunkcyjne urządzenia A3 w Buyers Laboratory Inc., – Firma nieodmiennie dba o zadowolenie klientów, starając się jak najbardziej uprościć obsługę swoich urządzeń. Tak było m.in. w przypadku wyróżnionego rozwiązania do indywidualizacji ustawień drukowania My Tab, pionierskiego mechanizmu uwierzytelniania biometrycznego czy też właśnie nagrodzonego nowego interfejsu panelu sterowania – dodał.

Nowy elektrostatyczny wyświetlacz o przekątnej wynoszącej 229 mm działa na zasadzie „dotknij i przesuń” (touch-and-swipe), co umożliwia szybkie przechodzenie z trybu oszczędzania energii lub uśpienia do trybu pracy – wystarczy zbliżenie palca na odległość 25 mm. – Jednak największym atutem panelu jest łatwość, z jaką użytkownicy mogą przełączać się między trzema różnymi interfejsami – wyjaśnił szef laboratorium testowego BLI, Pete Emory. – Funkcja ta zapewnia użytkownikom elastyczność wyboru układu wyświetlacza, który najbardziej odpowiada ich potrzebom. Nawet klawiatura numeryczna jest dostępna zarówno w wersji dotykowej, jak i w postaci standardowych klawiszy, aby sprostać preferencjom każdego użytkownika – podsumował Emory.

Quick Menu to połączenie najlepszych cech tradycyjnego wyświetlacza z nowymi funkcjonalnościami. Graficzny interfejs zawiera zarówno tekst, jak i ikony. Większość typowych funkcji druku, takich jak tryb koloru, źródło papieru, powiększanie/pomniejszanie oraz tryb jedno- i dwustronny, a nawet funkcje wykańczania dokumentu, jest dostępna już z poziomu pierwszego ekranu. Na głównym wyświetlaczu interfejsu Quick Menu użytkownicy znajdą także dokładne wskaźniki zużycia tonera. Również podczas kopiowania nie ma potrzeby opuszczania pierwszego ekranu, na którym umieszczono wszystkie ustawienia i funkcje typowe dla większości zadań.

Drugi interfejs – menu kopiowania Basic – także został zmodyfikowany pod kątem potrzeb użytkowników, którym zależy na uproszczeniu programowania. W interfejsie Timeline, dostępnym przez klucz aplikacji, zastosowano przesuwany pasek aktywowany dotykiem i przesunięciem palca. Za jego pomocą użytkownik może przełączać się między poszczególnymi ekranami menu. Układ jest intuicyjny, a funkcje menu zostały precyzyjnie opisane.

Użytkownicy mogą zapisać do 48 ustawień najczęściej wykonywanych zadań. Jeszcze większą elastyczność zapewnia możliwość utworzenia i zapisania „osobistego” panelu dla każdego zarejestrowanego użytkownika przy użyciu rozwiązania PageScope My Panel Manager Konica Minolta. Oprócz wyświetlania domyślnej strony głównej, języka itp. w My Panel Manager można ustawić przyciski „skanuj do mnie” i „skanuj do domu”, za pomocą których użytkownik może szybko przesłać dokumenty na własny adres e-mail lub do wybranego katalogu bez konieczności ręcznego wpisywania danych. Klawisze dotykowe są jasne i bardzo czułe, a sam panel można ustawiać pod dowolnym kątem. Mechaniczny klawisz Guidance służy do wywoływania informacji dotyczących aktualnie regulowanych ustawień.

Nagrody „Pick” od BLI oraz nagroda dla INFO-Palette Design dowodzą, że Konica Minolta zajmuje pozycję lidera w dziedzinie innowacyjności, jakości wykonania i wyjątkowych możliwości urządzeń wielofunkcyjnych z rodziny bizhub oraz towarzyszących im usług – mówi Szymon Szczur, Koordynator ds. Wsparcia Sprzedaży Rozwiązań Biznesowych w Konica Minolta Business Solutions Polska – Zawsze dążymy do tego, aby klienci mogli na nas liczyć w pełnym zakresie swoich potrzeb związanych z zarządzaniem dokumentami, a otrzymane nagrody potwierdzają, że zaangażowanie w nowatorskie rozwiązania jest niezbędne do osiągnięcia tego celu. – dodaje.