Pamiętajmy że my też będziemy na emeryturze

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

fundacja.kronenberga.01.400x226Przed nami Dzień Babci i Dziadka. Składając życzenia tak ważnym w naszym życiu osobom, warto pamiętać, że kiedyś i my będziemy na emeryturze. Według szacunków ZUS dzisiejsi 30-latkowie mogą liczyć na emeryturę w wysokości około 30 proc. ostatniej pensji. Braki w portfelu są problemem większości dzisiejszych emerytów. Według danych KRD ich dług  urósł już do kwoty przekraczającej 2 mld zł.

Tymczasem, jak pokazuje raport Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy „Postawy Polaków wobec finansów”, jedynie co piąty pracujący (21 proc.) oszczędza z myślą o emeryturze.

Co ciekawe, wśród przyszłych emerytów są zarówno skrajni pesymiści, jak i niepoprawni optymiści. 6 proc. respondentów uważa bowiem, że ich emerytura będzie taka sama lub nawet wyższa niż ich obecne wynagrodzenie, podczas gdy 7 proc. sądzi, że nie otrzyma żadnego świadczenia prognozując, że państwa nie będzie stać na nawet najniższe emerytury. Aż 13 proc. pracujących Polaków całkowicie odrzuca natomiast temat starości przyznając, że w ogóle nie myśli o finansowym aspekcie swojego życia na emeryturze.

Źródło: Fundacja Kronenberga